Priča o najboljim ljudima u najgorim vremenima: 'Dnevnik Diane Budisavljević' stiže u Goricu
Istinitu priču o najboljim ljudima u najgorim vremenima od sutra ćete imati priliku pogledati i u Velikoj Gorici. U goričkom kinu u četvrtak će se održati promocija nagrađivane igrano-dokumentarne biografske drame redateljice Dane Budisavljević koja će tom prigodom boraviti u našem gradu.
Riječ je o filmu premijerno prikazanom 18. srpnja 2019. na Pulskom filmskom festivalu gdje je proglašen najboljim filmom festivala, a dobio je i nagradu publike kao i nagrade za najbolju režiju, montažu i glazbu.

Duboko potresena progonom majki i djece u NDH, Austrijanka Diana Budisavljević iz svog zagrebačkog stana s nekolicinom suradnika pokreće riskantnu akciju kojom iz logora spašava više od 10.000 djece. Mada joj je u početku išlo u prilog, u povijesnim previranjima njezino austrijsko podrijetlo postaje teret zbog kojeg jedna od najvećih humanitarnih priča Drugog svjetskog rata ostaje neispričana, do sada.
Promocija filma održat će se s početkom u 20 sati, a nakon projekcije pripremljeno je malo druženje i razgovor s redateljicom Danom Budisavljević i filmskom ekipom.
Uz sutrašnji termin, Dnevnik Diane Budisavljević u goričkom kinu moći ćete pogledati 5., 7. i 9. listopada s početkom u 18 sati.
Sopić dočekuje 'svoju' Goricu: Za moj bivši klub i ljude koji su tamo vežu me posebni osjećaji i emocije
Dan grada: Otvaranje nove dvorane rukometnim turnirom za najmlađe rukometašice
ZTC isporučio HRZ-u dva protupožarna aviona
Svečano proslavljen Dan grada: "Velika Gorica grad je za sve generacije, gradimo ga zajedno"
Javna priznanja u rukama ovogodišnjih laureata: Ivanu Rožiću i Josipu Zidaru, postumno Povelje za životno djelo
Prijateljstvo koje traje već pet godina: Hvala Futsal Dinamu, Fuji srce je - plavo!