Ribnici i Razljevu Superkup "Sveta Lucija"

21.12.2016. / Nefertum IT
Na 4. Kupu svete Lucije protekle subote okupilo se 46 vatrogasnih ekipa koje su se natjecale u brzom spajanju usisnog voda. Ove godine Superkup su osvojili DVD Razljev u muškoj kategoriji i DVD Ribnica u ženskoj kategoriji.

Najveća konkurencija u redovnom djelu natjecanja bila je u muškoj A kategoriji u kojoj se u Gradskoj sportskoj dvorani natjecalo 19 vatrogasnih ekipa, ne samo iz Vatrogasne zajednice Grada Velike Gorice već i šire. Prvo mjesto osvojili su članovi DVD-a Cirkvena s 0,15 boda prednosti ispred drugoplasiranog Andrilovca, a u muškoj B kategoriji najbolji su bili članovi DVD-a Ribnica I.

Među ženskim A ekipama najbolje su bile članice DVD-a Kašina, dok su u B kategoriji najbolje bile Ribničanke.

Dodajmo kako su na Kupu "Sveta Lucija" prvi put nastupile seniorke DVD-a Novo Čiče. Čičanke su odradile sedam treninga netom prije natjecanja i uspjele zauzeti sedmo mjesto u ženskoj A kategoriji od ukupno 13 ekipa. Poticaj im je to da se pripreme za proljetnu sezonu, pa ćemo ih zasigurno češće viđati sljedeće godine na vatrogasnim natjecanjima.

Po završetku natjecanja u gradskoj dvorani vatrogasne snage preselile su se u Strmec Bukevski gdje je usljedila dodjela pehara i velika zabava.