
Večeras putopisno izlaganje "Put u Kinu"
Velikogorička pedagoginja Marija Ajša Peuc na prijelazu 2018. u 2019. godinu provela je deset dana u Narodnoj Republici Kini. Svoje impresije s putovanja podijelit će s publikom u utorak 5. veljače, u 18 sati u Gradskoj knjižnici Velika Gorica, u Središnjem odjelu za odrasle.
Svi ljubitelji dalekih putovanja i egzotičnih destinacija imat će priliku saznati ponešto o suvremenoj Kini ili barem njezinom licu koje se danas ukazuje putniku namjerniku, kao i upoznati se s bogatom poviješću jedne od najstarijih civilizacija na svijetu, povijesti o kojoj svjedoče brojni hramovi, svetišta i umjetnine.
Civilizacija koja nam je podarila kompas, barut, papir, tisak, svilu i štošta drugo danas slavi i početak kineske nove godine, pa pozivamo sve zainteresirane da se tom prigodom upoznaju s čudima Kine.

Još jedan bivši igrač Šibenika stigao u Goricu: Pozdravljam i sve navijače koji će nam, vjerujem, biti podrška tijekom cijele sezone

Ulaganje od 50 milijuna eura realizirano u Velikoj Gorici: Grupacije SIAD i SOL otvorile novo postrojenje

Radovi na gradskoj tržnici u punom jeku: Nadstrešnica će biti čelične konstrukcije, a radi se i oborinska odvodnja

Rekonstrukcija ulice Matice hrvatske kreće u ponedjeljak

Stand up komičar Aleksandar Lazić otvara BUŠ KUŠ u Buševcu

Gorički gimnazijalac Ante Matković ostvario maksimalan rezultat na državnoj maturi iz matematike!
