
Cvetković brdo proslavilo svog zaštitnika Svetog Roka
Cvetković brdo malo je naselje na južnoj granici Grada Velike Gorice koje broji svega 23 stanovnika, a posebno se ponosi svojom više od 150 godina starom drvenom kapelom Svetog Roka. Upravo je ove nedjelje proslava dana Svetog Roka, nebeskog zaštitnika ovog sela, bila razlog okupljanja mještana i prijatelja koji su nakon svete mise u druženju u hladovini hrastovih krošnji oko kapele pokazali kako su ovakvi susreti razlog za veselje.
Kapela Sv. Roka pripada župi Blažene Djevice Marije Snježne Dubranec te je svetu misu predvodio i njen župnik Josip Jerković u koncebeleraciji s vlč. Brankom Blažinčićem iz obližnje Opatije. Misu je uz orguljsku pratnju pjevanjem posebno uljepšao KUD Vrhovje župe Dubranec. Folkloraši su iz ormara izvukli najljepše nošnje, a šarenilo boja u drvenoj kapeli upotpunile su i povijesne postrojbe Turopoljski banderij i Ban Gašpar Alapić. Nakon duhovne okrjepe bio je red i za onu u hrani i piću, za koje se pobrinula plemenita sučija Cvetković brdo, te su mještani i gosti nakon nastavili druženje uz drmeš, poneki ples i razgovor. Ipak je rijetka prilika kada na misu dođe više ljudi nego što ima stanovnika.
Uz ovo mjesto, u kojemu se svaki drugi stanovnik preziva Cvetković, veže se i zanimljivost da je iz njega nakon Drugog svjetskog rata odselio velik broj stanovnika, a naselili su mjesta Hrastovac i Mikanovce u Slavoniji gdje danas živi više potomaka iz Cvetković brda nego li ih je u Velikoj Gorici. Možda je neka sljedeća proslava zaštitnika Svetog Roka prilika za susret ovih raseljenih obitelji.
Galerija slika

Kavelj vjeruje u dobro izdanje protiv Varaždina: Veliki mi je motiv u idućim utakmicama Gorice opravdati poziv u reprezentaciju i zaslužiti novi za iduće okupljanje

Gorički hrvači najuspješniji na kadetskom prvenstvu Hrvatske: Blago Šimić i Roko Marinković zlatni, Martin Mužek i Grga Softić viceprvaci!

Nova dva komada prvog strijelca lige za treće uzastopno slavlje Kurilovčana

Krivi korak rukometaša na domaćem parketu

Prvo slavlje Bikova nakon fantastičnog preokreta u nastavku: Ovu pobjedu posvećujem svom preminulom prijatelju Marinu Mindoljeviću

Dva zlata i srebro za članice Višnjine glazbalice na natjecanju u pjevanju i govorenju VOX
