Gorički biciklist u 12 sati prešao 399 kilometara: Vedran Planinšek osvojio drugo mjesto na Europskom prvenstvu

14.06.2023. / Anes Šuvalić

Naš sugrađanin Vedran Planinšek osvojio je drugo mjesto Europskom prvenstvu u biciklističkom maratonu na 12 sati. Ova utrka održala se u sklopu manifestacije CroUltra24 u Oriovcu. U 12 sati vožnje Vedran je uspio prijeći 399 kilometra, a od njega je bio bolji samo Slovenac David Rihtarič s prijeđenih 441 kilometrom.

Nije bilo lako osvojiti ovo drugo mjesto rekao nam je Vedran. Naime, imao je tehničkih problema zbog kojih nije mogao redovito unositi tekućinu.

- Imao sam problema s nosačima bidona i ostao sam bez vode tijekom utrke. Nisam mogao unositi tekućinu u pravilnim razmacima pa sam nakon 6 i pol sati počeo osjećati jake bolove u želucu, tako da sam pola utrke vozio s teškim bolovima u trbuhu. Morao sam dvaput i stati – objasnio nam je Vedran.

No, sportska solidarnost i ovdje se pokazala na djelu. Osim djevojke koja mu je dodavala vodu u zoni predviđenoj za to, a pomogli su mu i izravni konkurenti.

- Mogu zahvaliti Davidu Rihtariču i Gregi Kološu što su mi tijekom trke davali svoje bidone. Iako si žedan, ne možeš ljudima popiti svu vodu iz bočice. Dečki su pokazali kako su pravi sportaši – zaključio je Planinšek.

Gorički biciklist u 12 sati prešao 399 kilometara: Vedran Planinšek osvojio drugo mjesto na Europskom prvenstvu Gorički biciklist u 12 sati prešao 399 kilometara: Vedran Planinšek osvojio drugo mjesto na Europskom prvenstvu Gorički biciklist u 12 sati prešao 399 kilometara: Vedran Planinšek osvojio drugo mjesto na Europskom prvenstvu Gorički biciklist u 12 sati prešao 399 kilometara: Vedran Planinšek osvojio drugo mjesto na Europskom prvenstvu