2. ŽNL: Pobjede Kupe i Turopolja

04.10.2017. / Sportska redakcija

Poslije dva nešto sušnija kola u kojima su osvojili tek jedan bod nogometaši Kupe ponovno su uskočili na pobjednički trag slavivši u dvoboju osmog kola protiv Donje Zeline. Uspješni su bili i igrači Turopolja koji su na Leštantu svladali Lipovec.

Gost Pokupskog bila je Donja Zelina. U efikasnoj utakmici u kojoj je postignuto devet zgoditaka Kupa je bila uspješnija te je slavila s 5:4. Trostruki strijelac za domaću je momčad bio Josip Brajković, uz kojeg su se među strijelce upisivali još Stjepan Poturica te Ivan Klasnić. Poslije vodstva od 5:2 u 63. minuti u domaćim je redovima došlo do malog opuštanja, te je u posljednjim minutama bilo „drž ne daj“ kako bi bodovi ostali uz Kupu.

S nova tri boda Kupa je bodovno izjednačena s Ostrnom i Milkom Trninom, trenutno imaju po 19 bodova, bod manje od vodećeg Naftaš Ivanića. Iza njih s bodom manje Turopolje koje je u kolu za nama s uspjehom apsolviralo Lipovec. Igrači trenera Nevena Andriševića slavili su s 3:1.