Althaller i Borković odveli Lukavec do novog slavlja, Kurilovec uzeo bod kod HAŠK-a

13.04.2022. / Damir Žbulj

Još jednu sjajnu trećeligašku utakmicu odigrali su nogometaši Lukavca, koji su na svom travnjaku nadigrali Trešnjevku, koja je prije ovog kola bila na samo tri boda zaostatka na ljestvici od Lukavca.

Međutim, ekipa Slavena Batovanje je još jednom potvrdila kako ima kvalitetu i snagu za dobre rezultate u ovom rangu natjecanja!

Mreže su mirovale do pola sata prije kraja, a onda su u desetak minuta gosti morali tri puta po loptu u mrežu.

Obranu Trešnjevke prvo je probio Karlo Althaller, ali je već u 66. minuti stvari na početak vratio Burić, iz kaznenog udarca.

Srećom, u igru je s klupe ušao Luka Borković, koji je u 70. minuti sjajno pogodio iz slobodnog udarca!

Dvije minute kasnije Althaller zabija svoj drugi pogodak za 3:1 na semaforu i utakmica je bila odlučena.

NK LUKAVEC: Nino Martin Luter, Ilija Radulović, Marko Grdenić, Roko Ivezić, Karlo Althaller (Karlo Pavišić 90'+1), Luka Sedlaček, Albert Valentinčić (Luka Borković 63'), Danijel Kahlina (Franko Žitković 77'), Roko Krpan, Ivan Krpečanec, Marko Cimeša (Mirko Bosančić 77').

Kurilovec je ove srijede kod HAŠK-a osvojio bod.

U zaostatku se momčad Senada Harambašića našla u samom finišu prvog dijela, iz penala je precizan bio Rihtar, ali je Matej Resler u 59. minuti zabio za konačnih 1:1.

Domaći su u sudačkoj nadoknadi ostali bez isključenog Režeka, ali nije bilo dovoljno vremena da se iskoristi brojčana prednost.

NK KURILOVEC: Leon Išek, Tomislav Grdenić, Niko Tolj, Matej Resler (Filip Župetić 87'), Đevad Selman, Antonio Bakula (Musa Ugbede 85'), Marin Matoš, Stjepan Završki, Ante Radoš, Ivan Knežić, Albin Saiti (Marko Kušec 58').

Susreti 26. kola 3. HNL Središte igraju se na Veliku subotu, Lukavec ide na noge Vrbovcu, a Kurilovec na Udarniku čeka vodeći Zagorec iz Krapine.