Barem juniori pobjeđuju: Janušić, Vujičić i Dalipagić osigurali slavlje u Osijeku

27.02.2022. / Damir Žbulj

I dok prva ekipa turopoljskog prvoligaša iz kola u kolo tone sve dublje, reda poraz za porazom, juniori HNK Gorica briljiraju u prvoligaškom društvu.

Nakon što su u prošlom kolu dobili Sesvete, mlade nade Gorice slavile su u 'oštroj i temperamentnoj utakmici' i na gostovanju kod vršnjaka Osijeka, a za 2:0 slavlje bili su zaslužni Tin Janušić, nešto malo više od pola sata prije kraja, te Antonijo Vujičić, koji je konačni rezultat postavio u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Osijek je u 90. minuti imao kazneni udarac, ali je vratar Faruk Dalipagić iz te situacije izašao kao pobjednik.

U početnoj postavi bili su Dalipagić, Leon Houdek, Matija Frković, Vanja Kulenović, Tin Janušić, David Sim, Matija Carl, Luka Brlek, Marco Ćurić, Patrik Jug i Mario Matković, koji je teren morao napustiti u 22. minuti i umjesto njega je ušao Marko Rakas. U nastavku su priliku dobili Dinko Gašparić, Franko Blažević, Dario Banić, Nikola Ciprić i strijelac Vujičić.

Momčad Svena Raića na fantastičnoj je trećoj poziciji ljestvice, odmah iza juniora Hajduka i Dinama.

U idućem kolu mladi Goričani igraju doma protiv zaprešićkog Intera.