Bez poteškoća u daljnju fazu

08.11.2017. / Sportska redakcija

Košarkaši Gorice bez većih su poteškoća preskočili prvu prepreku u Kupu Krešimira Ćosića. U prvom krugu drugog dijela ovog natjecanja sinoć su u Gradskoj sportskoj dvorani sa 110:64 svladali momčad Sesveta koja je više od tri četvrtine držala pristojnu rezultatsku razliku.

Slabije rangirani gosti predvođeni s desetak najvjernijih navijača koji su tijekom cijelog susreta bodrili svoju momčad pružili su dostojan otpor Goričanima koji su nastavili s uvjerljivim izdanjima. Tek u posljednjih desetak minuta domaći su košarkaši do kraja slomili otpor Sesvećana koji ih se poput prijašnjih suparnika nisu prestrašili. Igrali su svoju igru koliko su mogli, no jednostavno u posljednjih desetak minuta pali su što su igrači trenera Sesara iskoristili za na kraju uvjerljivu pobjedu.

Gorica je ponovno bila šuterski raspoložena, pogotovo iza linije 6,75 odakle su domaći igrači gađali 17/29 (58,6 posto). Prednjačio je Ljubo Prgomet koji je ubacio šest trica završivši susret s 20 poena. Ipak, najefikasniji u domaćim redovima gdje su se svi igrači upisali u strijelce bio je kapetan Ivan Papac s 21 ubačajem.