Brz kao munja: Borna Čeran osvojio dva zlata na PH!

26.06.2018. / Damir Žbulj

Vrhunske rezultata ostvarili su velikogorički atletičari u Varaždinu na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za kadete, kadetkinje, mlađe kadete i mlađe kadetkinje.

Borna Čeran iz Atletskog kluba Velika Gorica dvostruki je prvak Hrvatske u konkurenciji kadeta!

Dionicu od 3000 metara istrčao je za 9:43.18 minuta, tri sekunde brže od srebrnog Antonija Bana iz AK Kvarner Rijeka. Noa Tončinić je utrku završio na 16. poziciji (10:37.38).

Na 1000 metara zlatnu medalju osvojio je s vremenom 2:41.91, dvije i pol sekunde ispred Tončija Bebića iz ASK Split.

David Livada, također iz AK Velika Gorica, utrku je završio kao četvrti (2:46,59), dok je Noa Tončinić (AK Velika Gorica) kroz cilj prošao s vremenom (3:06,07).

Mara Goluža (AK Velika Gorica) je u kadetskoj konkurenciji na 1500 metara imala deveto vrijeme (5:20,84)!

Dionicu od 600 metara završila je na 18. mjestu s 1:49,18.

Klara Martinčević je u konkurenciji mlađih kadetkinja 400 metara istrčala s 13. vremenom (1:05.28). Tena Petračić (MK Velika Gorica) je s novim klupskim rekordom 1:06,46 završila na 19. mjestu, Ema Vuković (MK Velika Gorica) je trčala 1:06,84, Livia Debelić (MK Velika Gorica) je u svojoj prvoj utrci u toj disciplini imala 28. vrijeme (1:08,25), Marija Martinčević (AK Velika Gorica) je dionicu prošla za 1:09,76, dok je Hana Tašaković (MK Velika Gorica) trčala 1:10,56.

U konkurenciji ukupno 43 kluba i 505 natjecatelja najbolji plasman je iz Maraton kluba Velika Gorica ostvarila mlađa kadetkinja Ema Vuković s osvojenim desetim mjestom na 600 m (1:49,06). Odmah iza nje bila je Klara Martinčević (AK Velika Gorica) s 1:49,13, dok je Tena Petračić (MK Velika Gorica) imala 13. vrijeme (1:49.51). Hana Tašaković (MK Velika Gorica) je s osobnim rekordom 1:54,10 utrku završila na 22. poziciji, a Marija Martinčević je dionicu istrčala za 1:57,30, što je bilo dovoljno za 28. mjesto.

Ana Pavleka (AK Velika Gorica) je 300 metara kod kadetkinja pretrčala za 47,86 sekundi.

Livia Debelić (MK Velika Gorica) je na 200 metara srušila svoj osobni i novi klupski rekord (29,80), dok je Tara Petračić trčala 31,61.

Pojedinačno PH za kadete, kadetkinje, mlađe kadete i mlađe kadetkinje - REZULTATI