Buna dva puta hvatala zaostatak za bod u derbiju s Rakovcem, na Uskrsni ponedjeljak u Novo Čiče stiže Vatrogasac iz Kobilića

10.04.2023. / Damir Žbulj

Nogometaši Bune upisali su šesti ovosezonski remi u derbiju s Rakovcem. Na travnjaku u Gradićima dva puta su hvatali zaostatak i na kraju je završilo 2:2.

Gosti su poveli već u šestoj minuti preko Grgoića, dok je u 19. minuti Robert Zlodi izjednačio rezultat. Početkom nastavka opet zabija Grgoić, ali utakmicu u egal ubrzo vraća Marko Kovačić. Bodom vjerojatno nisu zadovoljni niti jedni, niti drugi, jer je Kloštar 3:0 pobjedom nad Posavcem 'odmaglio' na vrhu ljestvice 1. ŽNL Istok.

Filipović i Marković, iz kaznenog udaraca, zaslužni su za dva pogotka prednosti na predahu, dok je Hanžek u samoj završnici potvrdio domaće slavlje.

Turopolje je minimalno poraženo kod Gaja, a pogodak odluke za 1:0 slavlje domaćih pobrinuo se Jaić u 79. minuti.

Obje ekipe su od 36. minuti igrale s igračem manje, zbog okršaja s Jakovićem isključen je kapetan Turopolja Mislav Ceković i to je sigurno bio veliki hendikep za goste iz Turopolja.

Uskrsni ponedjeljak rezerviran je za okršaj Dinama i Vatrogasca u Novom Čiču. Društvo iz Kobilića ima priliku preskočiti Bunu na ljestvici i napredovati do treće pozicije pa nas sigurno očekuje zanimljiv dvoboj, s početkom u 16.30 sati.