Buna sigurna protiv Lonje

24.04.2017. / Sportska redakcija

Nogometaši Bune u proljetnom nastavku prvenstva na svom igralištu u Maloj Buni još nikome nisu prepustili niti jedan bod. Nakon Bana Jelačića, Dubrave i Turopolja igrači trenera Mire Lukinića sigurni su bili i u susretu protiv Lonje koju su porazili s 4:1.

Od prvog sučevog zvižduka domaća je momčad zagospodarila terenom tražeći što raniji zgoditak. Stalni pritisak prema gostujućem golu urodio je plodom već u sedmoj minuti kada je u gostujućem šesnaestercu prekršajem zaustavljen Danijel Škojc. Siguran realizator najstrože kazne bio je Ivan Rak. Nisu domaći stali nakon tog zgoditka, nastavili su sa svojom igrom, dok su gosti svoje prilike vrebali iz kontranapada, no obrane Bune na čelu s friško oženjenim vratarem Mihaelom Odrčićem bila je na visini zadatka.

Za povećanje vodstva u 25. minuti pobrinuo se Mario Starčević, koji je dobru partiju okrunio i drugim zgoditkom u 66. minuti, a među strijelce upisao se i Jurica Ruklić, dok su gosti preko Ivana Strancerića u 68. minuti došlo do počasnog zgoditka, nakon čega se rezultat više nije mijenjao.

-Budući da smo igrali bez tri standardna igrača i da smo ostvarili rutinsku pobjedu, ne mogu biti nezadovoljan. Posebno su me svojom igrom iznenadili ovi igrači koji su do sada manje igrali- o utakmici će trener Bune Miro Lukinić.