Čak 18 medalja Karate kluba Velika Gorica na međunarodnom turniru u Rijeci

27.03.2018. / Damir Žbulj

Velikogoričke karatistice i karatisti ostvarili su na međunarodnom TAD Rijeka Cupu nove zapažene nastupe i rezultate. U gotovo punom sastavu, s 22 natjecatelja u 27 kategorija, Karate klub Velika Gorica ukupno je osvojio 18 medalja, od čega pet zlatnih, četiri srebrne i devet brončanih, čime je na kraju zauzeo drugo mjesto u konkurenciji 61 kluba.

Ukupno je nastupilo čak 587 natjecatelja iz pet različitih zemalja.

"Moramo napomenuti da uglavnom prakticiramo nastupe ili mlađe ili starije natjecateljske ekipe, no ovaj smo nastupili u velikom sastavu. Nekoliko članova nažalost nije nastupilo zbog bolesti, no, i bez njihovih (vjerojatnih) medalja uspjeli smo u ukupnom poretku završiti na drugom mjestu. Na prvom mjestu je završio nacionalni tim Italije koji je nastupio u vrlo velikom broju tako da je zapravo bilo i nemoguće rezultatski biti ispred njih."

"Ponosni smo na rezultate naših najmlađih boraca koje uskoro očekuje prvenstvo Hrvatske te na naše iskusnije borce, koji su pokazali jako dobru formu," poručili su iz Karate kluba Velika Gorica.

Očekivano, Ines Grdenić uzela je zlato u kategoriji mlađih seniorki do 61 kilograma, kao i Igor Vrban u juniorskoj kategoriji iznad 76 kilograma. Prvo mjesto osvojili su još Dominik Kučan u kadetskoj kategoriji do 63 kilograma, Lucija Kirinić (učenice -32 kg) i Ema Jukić (mlađe učenice -28 kg).

Srebrni su bili Mihael Potočki (učenici -30kg), Filip Kaurin (ml.kadeti -36kg), Borna Novak (kadeti -63kg) i Borna Novak (juniori -61kg), dok su broncu oko vrata stavili Ivan Smolčić (ml.učenici -26kg), David Lovrinović (ml.učenici -34kg), Vita Kučan (ml.učenice -28kg), Ema Novak (ml.kadetkinje -55kg), Ivor Babić (juniori -55kg), Petar Orešković (juniori -61kg), Mia Mijović (juniorke -48kg), Mia Mijović (ml.seniorke -61kg) i Patrik Macukić (juniori -76kg).

Još su nastupili Ivan Ivelj (ml.kadeti -41kg), Mario Radoš (ml.kadeti -52kg), Katja Braica (učenice -36kg), Luka Tačković (učenici -34kg), Vito Hulina (ml.učenici -26kg) i Lana Smolčić (ml.kadetkinje -50kg).