Derbi Turopolja i Bune završio bez pobjednika, gostujuću mrežu zadnjih 15-ak minuta sačuvao Mislav Šporčić

16.10.2022. / Damir Žbulj

Turopolje i Buna otvorili su osmo kolo 1. ŽNL Istok, a derbi za četvrtu poziciju na ljestvici završio je bez pobjednika, iako su domaći u posljednjih 15-ak minuta imali brojčanu prednost, a umjesto isključenog vratara Filipa Raka među vratnice je stao Mislav Šporčić...

Adrian Perić je osigurao prednost Turopolju u 20. minuti, koja je trajala sve do pola sata prije kraja, kad je na konačnih 1:1 postavio Luka Kovačić.

Rak je isključen u 77. minuti zbog udaranja protivničkog igrača, a mjesto golmana tada je preuzeo Šporčić. Buna je uspjela u završnici sačuvati svoju mrežu te je na kraju uzela vrijedan bod.

NK TUROPOLJE: Andrija Budimir, Adrian Perić, Mislav Ceković, Kristijan Avramović, Matej Karlović, Luka Zdunić, Željko Josić, Ivan Jambrešić, Robert Zorić (Mile Anđelić 34'), Krešimir Lučić, Branislav Bušić. Trener: Vlado Horvat

NK BUNA: Filip Rak (CK 77'), Jakov Rak, Antonio Mrkonjić (Petar Zlodi 90'), Luka Kovačić, Mario Kožul, Matko Đurašin, Ivan Rak, Josip Povoljnjak (Adrian Brkić 83'), Josip Muža (Mario Pukšić 46'), Josip Rovišan, Mislav Šporčić. Trener: Boris Konjević

Preostale utakmice na rasporedu su u nedjelju, Posavec od 15.30 sati dočekuje Miliku Trninu, u istom terminu u Kobiliću kod drugoplasiranog Vatrogasca gostuje posljednja Ostrna, koja još nema niti jedan bod, a Dinamo Hidrel u Novom Čiču igra protiv Lonje.

Turopolje i Buna izjednačeni su na 15 bodova, a i jedni i drugi mogu biti zadovoljni kako su otvorili novu sezonu.

U desetom kolu čekaju ih pravi izazovi, Buna je domaćin Vatrogascu, a Turopolje mora kod Kloštra, koji je trenutno lider na ljestvici.