Džaja i Hodak odveli Kurilovec do naslova pobjednika u Kupu Nogometnog saveza Zagrebačke županije

07.06.2018. / Sportska redakcija

Finalni susret Kupa Nogometnog saveza Zagrebačke županije između Kurilovca i Save (S) odigran je dana pred lijepo popunjenim gledalištem u Kurilovcu. Pobjednički trofej ostao je u Kurilovcu nakon što je igrački osakaćen domaćin uspio u smiraj susreta slomiti otpor vrlo dobrih gostiju i Strmca Samoborskog.

Pred kraj prvog dijela gosti su zbog drugog žutog kartona ostali bez isključenog Tomislava Makaruna, dok je u nastavku susreta ranije pod tuš, također zbog dva žuta kartona morao i domaći Ivan Čolić. Prije nego li je Kurilovec poveo zgoditkom Džaje u 78. minuti gosti su zatresli vratnicu preko Cvetkovića.

Na 2:0 u 89. povisio je Filip Hodak nakon bijega Marka Čolića koji je asistirao Hodaku koji je potvrdio pobjedu domaće momčadi. Izazvao je ovaj pogodak veliki revolt kod gostujućih navijača, koji su za vrijeme proglašenja pobjednika (pljeskom pozdravili Kurilovčane, op.a) izviždali vodstvo Saveza, kao i djelitelje pravde u današnjem susretu.

Kurilovec kao osvajač, te Sava kao finalist Kupa, izborili su ulazak u pretkolo Kupa Hrvatske.