Elena Pleša dvostruka prvakinja Hrvatske, Kruno Koren zlatni, Jan Putanec srebrni!

08.10.2018. / Damir Žbulj

Judo klub Pinky nastavlja oduševljavati sjajnim rezultatima! U Splitu je održano prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete do 16 godina i mlađe seniore do 23 godine i Pinky se u Veliku Goricu vraća s tri zlatne i jednom srebrnom medaljom!

Elena Pleša je u kategoriji do 52 kilograma osvojila dvostruki naslov najbolje judašice Lijepe naše! Četiri uvjerljive pobjede u konkurenciji mlađih seniorki u jutarnjem dijelu programa i siguran nastup među U-16 konkurencijom bili su i više nego dovoljni za čak dvije zlatne medalje!

Kruno Koren je u kategoriji do 81 kilograma također bio nadmoćan te je s četiri pobjede stigao titule U-23 prvaka Hrvatske!

Fran Videk i Tomislav Duspara ostali su na korak do medalje, ali su osvojili vrijedna peta mjesta te je Pinky osvojio fenomenalno treće mjesto ukupnog poretka klubova u uzrastu mlađih seniora.

Jan Putanec je imao sjajan nastup te je u kategoriji do 42 kilograma stigao do finala. Na kraju je osvojio srebrnu medalju i naslov U-16 viceprvaka Hrvatske.

Pinky je u Splitu imao ukupno sedma predstavnika, Borna Lasić i Robert Krulc nažalost nisu savladali svoje protivnike te su ovaj put ostali bez medalja.

Na prvenstvu nastupilo je ukupno 327 natjecateljica i natjecatelja iz 37 hrvatskih klubova.

(Foto: Mario Krvavac, Hrvatski judo savez)

Elena Pleša dvostruka prvakinja Hrvatske, Kruno Koren zlatni, Jan Putanec srebrni! Elena Pleša dvostruka prvakinja Hrvatske, Kruno Koren zlatni, Jan Putanec srebrni! Elena Pleša dvostruka prvakinja Hrvatske, Kruno Koren zlatni, Jan Putanec srebrni! Elena Pleša dvostruka prvakinja Hrvatske, Kruno Koren zlatni, Jan Putanec srebrni!