02.12.2017. / Sportska redakcija

Poslije tri tjedna stanke košarkaši Gorice vratili su se na parket. U susretu šestog kola Prve lige izabranici trenera Josipa Sesara na domaćem su parketu svladali momčad Pule 1981 koja je u Veliku Goricu doputovala sa svega osam igrača.

Bila je to još jedna u nizu od očekivanih pobjeda goričkog sastava koji je slavio s 86:54. Domaći igrači od prve su minute držali utakmicu pod kontrolom, a gosti su im prijetili do sredine prvog dijela imajući pristojan zaostatak, jer u 15. minuti semafor je pokazivao 28:20 za domaći sastav koji je u narednih pet minuta serijom 20:2 odjurio na nedostižnih +26 (48:22).

Visoko vodstvo domaći su igrači nakon odmora polako povećavali, a najvećih +39 imali su sredinom treće četvrtine. Posebno raspoložen u redovima Gorice bio je Marko Petrović koji je susret završio s 24 poena, a dvocifren je bio i Ante Mašić sa 16 ubačaja, te Ivan Majcunić s 10.

-Malo smo otvorili susret u grču, zbog čega otvaranje nije bilo sjajno, no kontrolirali smo rezultat cijelo vrijeme. U trećoj i četvrtoj četvrtini spustili smo nepotrebno malo intenzitet, no svejedno još jedno smo pokazali kvalitetu koju posjedujemo u odnosu na protivnike- nakon susreta će trener Josip Sesar.

Šestom pobjedom u isto toliko susreta Gorica uz Agrodalm predvodi klubove na ligaškoj ljestvici, a upravo sljedeće kolo donosi susret dosad dviju neporaženih momčadi.

PRVA LIGA, 6. KOLO
KK GORICA – KK PULA 1981 86:54 (21:14, 27:8, 22:15, 16:17)
KK GORICA: Jukić, Majcunić 10, Mikolaš, Petrović 24, Prgomet 9, Mašić 16, Šipušić, Penić 8, Papac 6, Baković 6, Ćubela 1, Mikšić 6. TRENER: Josip Sesar
KK PULA 1981: Dubroja 3, Gržinić, Blažević 12, Anderson 11, Božić 6, Rakić 10, Dojkić 12, Zvijerac. TRENER: Branimir Pavić

FOTO: Šesta pobjeda košarkaša Gorice FOTO: Šesta pobjeda košarkaša Gorice FOTO: Šesta pobjeda košarkaša Gorice FOTO: Šesta pobjeda košarkaša Gorice FOTO: Šesta pobjeda košarkaša Gorice FOTO: Šesta pobjeda košarkaša Gorice FOTO: Šesta pobjeda košarkaša Gorice FOTO: Šesta pobjeda košarkaša Gorice FOTO: Šesta pobjeda košarkaša Gorice FOTO: Šesta pobjeda košarkaša Gorice FOTO: Šesta pobjeda košarkaša Gorice FOTO: Šesta pobjeda košarkaša Gorice FOTO: Šesta pobjeda košarkaša Gorice