Futsal Gorica Epic Brozo 'razbila' Rijeku i osvojila jesenski naslov!

18.12.2022. / Damir Žbulj

S nestrpljenjem se čekao veliki okršaj Futsal Gorice Epic Brozo i HMNK Rijeka, koji je odlučivao o tituli 'jesenskog prvaka'...

Riječani su slavili u svih šest ovosezonskih dvoboja, dok su Crveno-crni u ovaj derbi ušli s bodom zaostatka, ali su na parketu Gradske sportske dvorane pokazali kako su glavni kandidati za osvajanje trofeja i novog ulaska u kvalifikacije za 1. HMNL!

Vatreno je bilo od samog otvaranja dvoboja, a u trećoj minuti pala su tri pogotka!

Leonardo Mostarlić i Franjo Matković osigurali su Gorici dva gola prednosti, ali je Alen Fetić brzinski smanjio zaostatak, dok je u osmoj minuti Marko Pećar zabio za izjednačenje.

Međutim, sjajni Bruno Jakovljević se pobrinuo da Goričani na predah ipak odu s minimalnim vodstvom!

Možda i ključni gol postigao je Leonardo Mostarlić početkom nastavka, dok je Vinko Vardić u 34. minuti u potpunosti prelomio ovaj susret na domaću stranu.

Matković je ubrzo zabio svoj drugi pogodak, a posao je zaključio Jakovljević, koji je s nova dva zgoditka kompletirao hat-trick i u potpunosti 'razbio' Riječane, za konačnih 8:2!

Apsolutno zasluženo uvjerljivo slavlje i dominantna prezentacija Crveno-crnih.

Na vratima je bio kapetan Pavao Ježić, od prve minute su krenuli još i Bruno Jakovljević, Franjo Matković, Josip Jurić i Leonardo Mostarlić, a uz Vardića, doprinos su još dali i Ivica Majić, Dario Šestić, Filip Vojnović, David Gorenc te dva rezervna vratara Tomislav Hercigonja i Jakov Matković.

Sada samo tako treba nastaviti i u drugom dijelu sezone!