Gorica dominirala, no bodovi se pišu Klasu

06.11.2016. / Nefertum IT
Na prvi pogled rezultatski tvrda utakmica, no sva ostala statistika ide na ruku gostima. Igrom, posjedom lopte i prilikama mlada momčad Gorice II nadigrala je suparnika, no iz jedne vrlo diskutabilne situacije Klas zabija pogodak te iskusno do kraja zadržava prednost. Samo do spomenutog pogotka u 10. minuti Klas je bio bolji na terenu. U utakmicu su ušli stabilnije, agresivnije te s potpunom kontrolom početka utakmice. Ključni trenutak dvoboja zbio se u 10. minuti kada se iz jedne polukontre kapetan domaćih Goran Fišer našao iznenada iza leđa kompletne obrane Gorice. Izbio je sam ispred golmana Mattea Kamenjaševića te sigurno poentirao za vodstvo. Pomoćnom sudcu Matiji Roziću ruka je ostala spuštena, iako je obrana Gorice s nevjericom pogledavala prema pomoćnom sudcu, a prema glavnom sudcu Tinu Krečaku upućene su oštre riječi s izrazitim negodovanjem.

Nakon gola, utakmica je bila potpuno jednosmjerna. Domaćini su odgovarali napadima Gorice agresivnim nastupom te dobrim postavljenjem u obrani. Sve lopte u kaznenom prostoru s lakoćom je kupio stoper Klasa Matija Mihalj. Dominacija i prilike redale su se za Goricu, a u 15. minuti igrač Gorice Luka Tadić odličnim, preciznim udarcem pogađa gredu. Intezitet prekrašaja Klasa povećava se te na ovaj način potpuno razbijaju utakmicu. Sudac ne pokazuje žuti karton da smiri agresivnost domaćih koji često imaju niz od 4-5 prekršaja. Gorica je pokušavala probiti kroz sredinu, no nikako nije uspjevala. Jedna od rijetkih situacija Gorice je kada njihov glavni kreator Josip Lučić gura loptu na stranu te Luka Sedlaček probija lijevi bok i uspjeva kvalitetno odigrati povratnu loptu na Hrvoja Humeljaka čija je lopta prohujala pored lijeve stative.

Gorica i dalje stišče, no previše toga gura se kroz sredinu gdje je najveća gužva. Gorica je u 34. minuti imala izvrsnu priliku iz slobodnog udarca, no Ivan Čolić to jako loše izvodi te loptu zaustavlja blok, kao i prošli slobodan udarac što je izvodio. Napadač Klasa Goran Fišer u 36. minuti sa nekih 30 metara prizemnim udarcem puca na gol, no golmana Gorice lako brani te je to bilo sve od Klasa. Do kraja poluvremena Gorica jalovo napada te često diže loptu, a u kaznenom prostoru nije dobijen nijedan zračni duel te je Mihalj potpuno “ugušio” napadača Gorice Ladislava Roginića. U sudačkoj nadoknadi Gorica je mogla doći do izjednačenja, no udarac Lučića nespretno brani golman domaćih Mateo Sušin, čiju lošu reakciju ispravlja Fišer izbacujući loptu s gol crte.

Nakon odmora Gorica nastavlja s pritiskom te je u nastavku jasno vidljiva njihova kvalitetna fizička sprema koju nisu uspjeli kapitalizirati. Klas je prepustio loptu gostima te odličnim markiranjem i postavljanjem uspješno su odoljevali naletima Gorice. Trener Gorice Perica Vidak s dvije promjene u 53. minuti kada ulazi Povoljnjak te izlazi Rajić te druga u 57. minuti mjenjanjem nevidljivog Roginića za Desputa pokušava unijeti dodatnu energiju i odgovoriti Klasovim neprekidnim razbijanjem utakmice kroz prekršaje. U 58. minuti Gorica mjenja izvođača slobodnog udarca – Lučića, no ni to ne pomaže. U ovom periodu Igor Barukčić, trener-igrač traži promjene te ulazi u 60. Celčić umjesto Bedekovića i Tadić umjesto Okića. Ostale tri zamjene ostavlja za kraj koje će mu itekako pomoći u curenju vremena.

Nakon ovoga igra se vodi na centru, iako Gorica i dalje dominira u posjedu, a tek zadnjih 15 minuta Gorica radi presing. Trener Gorice traži visoki izlazak prema protivničkim vratima te u pojedinim trenutcima Klas ne može s loptom centar proći. U 88. minuti precizni udarac Lučića prolazi pored vratnice, a u sudačkoj nadoknadi mogli su doći još jednim njegovim udarcem do izjednačenja. Klasovi igrači pritiskom na suca, valjanjem po terenu te obavljanjem spomenute tri preostale zamjene mirno i iskusno privode utakmicu završnici.

Klas je u posljednje četiri utakmice osvojio 10 bodova (Lomnica 1:1, Kupinec 1:0, Mraclin 2:0, Gorica II 1:0) zahvaljujući prije svega kvalitetnim i iskusnim postavljanjem u igri kad su bez lopte te granitnoj obrani na čelu s Mihaljom. Nasuprot tome, Gorici ostaje žal što nije bar došla do izjednačujućeg pogotka. Treba napomenuti da je Gorica došla potpuno s mladom ekipom pri čemu je najstrariji igrač bio Ivan Čolić s 19 godina. Previše razgovora sa sucem i protivničkim igračima dodatno su utjecali na neiskusne nogometaše Gorice. Učestalo vraćanja lopte u pozadini te slabo korištenje krila kao i manjkavost u primanju lopte i građenju prvog napadača gostiju uz sveprisutnu dozu sportske sreće dali su dodatan obol ovakvom rezultatu. (Danijel Jurković)