Goričani 'projurili' kroz Buzet za plasman u četvrtfinale Hrvatskog rukometnog kupa

12.02.2023. / Damir Žbulj

Baš kao što se moglo i očekivati, rukometaši Gorice nisu imali nikakvih problema na gostovanju kod Buzeta, u osmini finala Hrvatskog rukometnog kupa.

Utakmica je odlučena bila već u prvom poluvremenu, kad su Goričani vodili sigurnih 11 razlike (13:24), dok su u nastavku potvrdili pobjedu nad drugoplasiranom ekipom 1. HRL Jug, za konačnih 23:40.

Sad ih čeka četvrtfinale i posljednja prepreka na putu prema završnom Final 4 turniru Kupa Hrvatske, što bi bio još jedan sjajan uspjeh.

Kapetan Hrvoje Ceković predvodio je s osam golova, dok je šest dodao Jakov Dujić. U listu strijelaca nisu se upisali jedino vratari Tomislav Sladoljev, Mislav Turčić i Ivan Jozepović te Zvonimir Turkalj.

Nakon poraza u prvom kolu Lige za prvaka od Sesveta, momčad pod vodstvom Andrije Nikolića završnicu domaćeg prvenstva nastavlja idući vikend kod PPD Zagreba.