Gorici tek bod protiv Dugopolja

25.03.2017. / Sportska redakcija

Nogometaši Gorice tek tjedan dana predvodili su drugoligašku karavanu. Nakon današnjeg remija protiv Dugopolja, te pobjede Solina protiv Šibenika vrh tablice preuzela je momčad Solina. Gorica je tri boda u susretu protiv Dugopolja imala do 86. minute kada je za slavlje na gostujućoj klupi pogodio Simeunović.

Gosti su se pokazali u jako dobrom izdanju u Velikoj Gorici, no nekako ostaje dojam kako su se domaći igrači bespotrebno nakon vodstva koje im je donio Benjamin Tatar povukli na svoju polovicu što su igrači Dugopolja znali kazniti.

Nisu se gosti prestrašili lidera, štoviše prvi su zaprijetili u današnjem susretu. Gorica se razbudila tek nakon pola sata igre kada je Serdarušić uputio prvi udarac prema vratima Picka, a samo minutu kasnije glavom je nakon centaršuta Žutića pucao Matošević koji je u 43. minuti s dva metra promašio nemoguće. Njegov udarac gotovo na gol liniji zaustavio je Tomašević te s 0:0 otišlo na odmor.

Nakon samo dvije minute igre u nastavku Gorica je povela preko Benjamina Tatara. Imala je Gorica nakon toga još jednu pravu priliku; najprije je Matošev slobodni udarac Picak kratko odbio, da bi Jančetić odbijanac poslao preko vratnice. Gosti su prije izjednačenja u tri navrata zaprijetili preko Pluma čije je udarce sigurno krotio vratar Kristijan Kahlina koji je ostao nemoćan u 86. minuti kada je odličnom povratnom loptom Ivičić pronašao Simeunovića kojem nije bilo teško matirati nemoćnog Kahlinu.

-Igrali smo dobro do gola, a nakon toga smo se ne znam zašto povukli. Što je razlog tome stvarno ne znam, umjesto da zabijemo drugi i treći gol mi se povlačimo- rekao nam je nakon susreta domaći vratar Kristijan Kahlina.

Pred Goricom su idućeg tjedna dvije obaveze, već u srijedu ih očekuje gostovanje u Šibeniku, dok u subotu u Veliku Goricu stiže Hrvatski dragovoljac.