Gradići 'okrenuli' i razmontirali Sutlu Laduč

03.04.2022. / Damir Žbulj

Još jednu iznimnu partiju prikazali su nogometaši Gradića pod vodstvom Marka Biljana! Na gostovanju kod Sutle Laduč našli su se rano u rezultatskom zaostatku, nakon što je Šoštarić u 14. minuti zabio s bijele točke.

Međutim, Hrvoje Krstanović je u 31. minuti fenomenalno pogodio iz daljine, a u samom finišu prvog poluvremena Marin Sudar se lijepim pogotkom pobrinuo za potpuni preokret.

Početkom nastavka Igor Cindrić je zaradio drugu javnu opomenu, ali Gradići niti s desetoricom nisu posustali.

Sjajnim pristupom i borbenošću zaslužili su bodove, a veliko 1:4 slavlje potvrdili su Marin Sudar, još jednim spektakularnim pogotkom, ali i Filip Turkalj, koji je u drugoj minuti sudačke nadoknade, praktički u zadnjem napadu na utakmici, postavio konačni rezultat.

U početnoj postavi bili su Vedran Beblek, David Posavec, Filip Turkalj, Toni Borovac, Marin Sudar, Ante Banić, Krešimir Budimir, Igor Cindrić, Patrik Posavec, Hrvoje Krstanović i Marijo Šandor. Alen Vidović je umjesto Posavca ušao još u finišu prvog poluvremena, Josip Hrženjak je dobio posljednjih pola sata, a u završnoj petini dvoboja priliku su dobili i Stjepan Pralas, Leon Šuman te Filip Božić.

Subotnje gostovanje Mraclina u Novskoj je odgođeno zbog zimskih uvjeta.

Gradići su četvrtim ovosezonskim slavljem preskočili Libertas na ljestvici i sada čekaju pomoć Mraclina da i ostanu na 14. poziciji.

U idućem kolu igra se veliki turopoljski četvrtoligaški derbi Mraclina i Gradića, a okršaj je zakazan za nedjelju, 10. travnja, u 16.30 sati.