Gradići poraženi od Udarnika uz nepriznati pogodak u 90. minuti

18.05.2017. / Sportska redakcija

Nogometaši Udarnik uspjeli su preživjeti neugodno gostovanje u Gradićima gdje su prošlog tjedna poraženi u polufinalu goričkog Kupa. U jučerašnjem prvenstvenom dvoboju slavili su s 2:1, a kako je Špansko kod kuće poraženo s 4:2 od Moslavine Kurilovčani tri kola prije kraja uz utakmicu više od prvih pratitelja imaju 12 bodova prednosti i za matematičku potvrdu prvog mjesta potreban im je još jedan bod.

Susjedski derbi u Gradićima nije bio odviše kvalitetan, bila je to ispod prosječna utakmica u kojoj su s(p)retniji gosti na kraju došli do pobjede. Poveli su preko Dražena Ladovića u 19. minuti iz kaznenog udarca, dok je na 2:0 u 48. povisio Nikola Brajko. Malo toga je do tada štimalo u igri domaćeg sastava, zbog čega je trener Zoran Tomčić u 61. minuti napravio trostruku promjenu što je donijelo određene pomake koji su naplaćeni pogotkom Dražena Ledera u 76. minuti.

Bio je to tračak nade za Gradiće, koji su u posljednjih desetak minuta sve karte bacili u napad pa je tako i stoper Ivan Rajić prebačen u vrh napad. Dovelo je do i do izjednačujućeg pogotka u posljednjim trenucima susreta nakon čega je uslijedila igra u režiji sudačke trojke iz Zagreba koja je malo priznavala pa malo nije priznavala pogodak. Naposljetku su odlučili ne priznati pogodak Dražena Ledera čime su igrači trenera Zorana Tomčića doživjeli prvi domaći poraz pod njegovim vodstvom.

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA, 27. KOLO
NK GRADIĆI – NK UDARNIK 1:2 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Ladović (19- 11m), 0:2 Brajko (48), 1:2 Leder (76)
NK GRADIĆI: Kovačić, Cedrick, Rajić, Bogović, Župetić (od 61. Leder), Krstanović, Furić (od 61. Fridrih), Ferenček, Štefner, Budimir, Ekollo (od 61. Barišić). TRENER: Zoran Tomčić
NK UDARNIK: Kranjčec, Šarić, Mihanović, Ladović, Pralas (od 89. Krasnić), Brajko, Stojić, Ramljak, Šimić, Maričević, Džaja. TRENER: Damir Biškup

Gradići poraženi od Udarnika uz nepriznati pogodak u 90. minuti Gradići poraženi od Udarnika uz nepriznati pogodak u 90. minuti Gradići poraženi od Udarnika uz nepriznati pogodak u 90. minuti Gradići poraženi od Udarnika uz nepriznati pogodak u 90. minuti Gradići poraženi od Udarnika uz nepriznati pogodak u 90. minuti Gradići poraženi od Udarnika uz nepriznati pogodak u 90. minuti Gradići poraženi od Udarnika uz nepriznati pogodak u 90. minuti