HALS: Još jedna berba medalja mladih atletičara

26.04.2018. / Redakcija

Nakon ostvarenog odličnog uspjeha na prvom kolu Hrvatske atletske lige sjever (HALS) mlade nade Atletske škole Maraton kluba Velika Gorica nastavljaju sa sjajnim rezultatima.

Tako su na drugom kolu HALS-a održanom u nedjelju u Varaždinu Velikogoričani osvojili ukupno osam medalja, čak tri zlatne, dvije srebrne te tri brončane.

U konkurenciji 28 klubova i 512 natjecatelja prvo mjesto osvojili su limačica Tena Petračić na 400 m s vremenom 68,03 (ujedno i svojim osobnim rekordom), mlađa kadetkinja Tena Martinec na 600 m s vremenom 1:47,71 (osobni rekord) te mlađa juniorka Nina Vuković na 800 m s vremenom 2:22,03 (osobni i klupski rekord).

Drugo mjesto osvojila je limačica Livija Debelić u skoku u dalj s izvrsnom daljinom 4.09 m (osobni i klupski rekord) te mlađa kadetkinja Ema Vuković na 600 m s vremenom 1:49,62.

Treće mjesto pripalo je limačici Tari Petračić na 60 m s vremenom 9,10, limačici Hani Tašaković na 400 m s vremenom 69,97 (osobni rekord) te limaču Ivanu Tomi Aščiću na 400 m s vremenom 1:16.49 (osobni rekord). Izvrstan ekipni plasman limačica s osvojenim trećim mjestom s 173 boda u konkurenciji 19 klubova.

Nakon žetve medalja u subotu s Krosa Sportskih novosti (šest medalja) te u nedjelju s 2. kola HALS-a u Maraton klubu okreću se Jasenovačkoj milji gdje će trčati 4×400 m, a koja je na rasporedu 30. travnja.