Hat-trick Pralasa u visokoj pobjedi Udarnika

14.05.2017. / Sportska redakcija

Visokom pobjedom 5:1 protiv davljenika Libertasa nogometaši Udarnika nastavili su siguran hod prema titulu prvaka. Trener Damir Biškup jučer nije mogao računati na čak pet standardnih igrača; Kristijana Brčića, Damira Milanovića, Mateja Kelavu, Gorana Petkovića i Karla Stojića, no bez obzira na to domaći su igrači prikazali atraktivnu igru koja je rezultirala s čak pet pogodaka u mreži gostiju iz Novske. Da je bilo samo više mirnoće u završnicama akcija pobjeda je mogla biti i daleko izraženija.

Domaći su igrači od prve minute zagospodarili terenom uputivši tri udarca prema vratima Roberta Jurgana, no gosti su zahvaljujući snalažljivosti Darija Šimunovića u 9. minuti nakon prvog prelaska centra poveli i šokirali domaćine. Primljeni pogodak nije obeshrabrio domaće igrale, koji su nastavili stezati obruč oko gostujućih vrata koji su napokon kapitulirali u 20. minuti kada je „majstor od zanata“ Ante Džaja lijepim udarcem donio izjednačenje.

Deset minuta kasnije Stjepan Pralas nakon centaršuta Hrvoja Šimića zakucava loptu s pet metara u mrežu za vodstvo Udarnika. Bio je to zapravo početak gostujućeg kraja, jer nakon toga bilo je samo pitanje s koliko će pogodaka gosti kući.

U drugom dijelu domaći su igrači nastavili u istom ritmu (iako su se poneki igrači ponašali kao da su na odmoru, op.) što je rezultiralo s još tri pogotka. Dva su bila djelo Stjepana Pralasa, a među strijelce se upisao i Nikola Brajko.

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA, 26. KOLO
NK UDARNIK – NK LIBERTAS 5:1 (2:1)
STRIJELCI: 0:1 Šimunović (9), 1:1 Džaja (20), 2:1 Pralas (30), 3:1 Pralas (52), 4:1 Brajko (63), 5:1 Pralas (80)
NK UDARNIK: Kranjčec, Šarić, Mihanović (od 84. Zlodi), Ladović, Pralas, Brajko, Grdenić (od 60. Krasnić), Ramljak (od 84. Gršić), Šimić (od 87. Skrbin), Maričević, Džaja. TRENER: Damir Biškup
NK LIBERTAS: Jurgan, Đurić, Filipović, Majdandžić, Choi, Šakić, Šimunović (od 55. Mijadžiković), Cink (od 66. Rogošić), Čavlović (od 67. Cindrić), Miško, Rogulja. TRENER: Đuro Petrinec

Hat-trick Pralasa u visokoj pobjedi Udarnika Hat-trick Pralasa u visokoj pobjedi Udarnika Hat-trick Pralasa u visokoj pobjedi Udarnika Hat-trick Pralasa u visokoj pobjedi Udarnika Hat-trick Pralasa u visokoj pobjedi Udarnika Hat-trick Pralasa u visokoj pobjedi Udarnika Hat-trick Pralasa u visokoj pobjedi Udarnika Hat-trick Pralasa u visokoj pobjedi Udarnika Hat-trick Pralasa u visokoj pobjedi Udarnika Hat-trick Pralasa u visokoj pobjedi Udarnika Hat-trick Pralasa u visokoj pobjedi Udarnika Hat-trick Pralasa u visokoj pobjedi Udarnika Hat-trick Pralasa u visokoj pobjedi Udarnika Hat-trick Pralasa u visokoj pobjedi Udarnika Hat-trick Pralasa u visokoj pobjedi Udarnika Hat-trick Pralasa u visokoj pobjedi Udarnika Hat-trick Pralasa u visokoj pobjedi Udarnika Hat-trick Pralasa u visokoj pobjedi Udarnika Hat-trick Pralasa u visokoj pobjedi Udarnika