Karlo Arbanas junak Lomnice u Vukovini, poraze upisali i Klas i Mladost i Kupa

17.04.2022. / Damir Žbulj

Nogometaši Jelačića iz Vukovine doživjeli su na svom travnjaku četvrti ovosezonski poraz, čime su splasnule ambicije da bi se u završnici sezone mogao dostići vodeći Naftaš Ivanić.

I to baš u turopoljskom derbiju protiv Lomnice, pogotkom u samoj završnici susreta...

Junak Lomničana bio je Karlo Arbanas, koji je mrežu Sakača zatresao u 90. minuti utakmice.

Ekipa Štefa Deverića bila je posebno motivirana u ovom okršaju, jer je trebalo prekinuti niz od pet uzastopnih 'proljetnih' poraza.

NK BAN JELAČIĆ VUKOVINA: Davor Sakač, Marko Rovišan, Petar Krasnić (Jakov Karaula 77'), Saša Sabljak, Matija Sokić (Ivan Smok 61'), Josip Mihanović, Mateo Nikić, Josip Matić (Ivan Landeka 24'), Miron Memić, Jurica Čumpek, Antoni Prizmić.

NK LOMNICA: Petar Jerković, Hrvoje Skupnjak, Niko Milanović (Teo Beg 71'), Marko Dijanežević, Kristian Arbanas, Goran Mihovljanec (Ivan Drmić 61' / Leon Beg 90'), Leonardo Mostarlić, Karlo Arbanas, Luka Bubalo, Zvonimir Čizmadija, Leon Grgić.

Klas iz Mičevca je u nastavku sezone pokazao zavidnu formu, ali protiv Vatrogasca nije išlo.

Momčad Hrvoja Šiptara je povela već u trećoj minuti preko Nenada Kolundžića, ali su gosti iz Zdenaca Brdovečkog u finišu prvog dijela uspjeli izjednačiti rezultat, a početkom nastavka i povesti. Ubrzo Vatrogasci postižu i treći gol, a 15-ak minuta prije kraja odlaze na nedostižnu prednost. Toni Nikolić je u 80. minuti postavio na konačnih 2:4.

NK KLAS MIČEVEC: Matija Sivec, Filip Šimić (Igor Gusak 57'), Hrvoje Dilberović (Mihael Obad 60'), Tomislav Šteko, Ivan Marđetko, Nenad Kolundžić, Toni Nikolić, Luka Kovačić, Mario Kožul, Kalikji Shkumbin, Kristian Perša.

Kupa nije uspjela na svom travnjaku iznenaditi Zrinski iz Farkaševca, iako je ekipa iz Pokupskog također imala početnu prednost.

Ivan Klasnić je poentirao u 34. minuti, ali je neposredno prije odlaska na predah Marijan Petković zatresao vlastitu mrežu, dok se za potpuni preokret pobrinuo Otmančić, već u idućem napadu. Domaći se nisu oporavili u drugom poluvremenu i na kraju su upisali i 16. ovosezonski poraz.

NK KUPA POKUPSKO: Tihomir Sečenj, Marijan Petković (Ivan Belečić 70'), Leon Klasnić, Ivan Šestak, Ivica Petković, Jurica Ruklić, Ivan Klasnić, Matija Brajković (Benjamin Pirša 70'), Ivan Pandor, Josip Brajković, Mihael Vranešić.

Ništa bolje nije prošla niti obrezinska Mladost na gostovanju kod Dinama U Jakovlju. U prvom poluvremenu nije bilo promjene početnog rezultata, ali zato su domaći početkom nastavka uspjeli doći do vodstva, a pola sata prije kraja iz kaznenog udarca postižu i drugi pogodak. Na konačnih 3:0 postavlja Konjevod u završnici utakmice.

NK MLADOST OBREZINA: Mislav Miklec, Marijo Tadić, Gabriel Ćurić (Šimun Matić 56'), Marko Ivančić, Alan Pejak, Domagoj Matić, Mario Kos, Marko Šorša, Leon Jaki (Leon Jurišić 86'), Ivan Hren, Adis Smajić.

Na Uskrs lopta miruje, ali će zato na blagdanski ponedjeljak Polet u Buševcu od 17 sati dočekati Breganu, dok u istom terminu Turopoljac gostuje u Bedenici kod Strmca.