Katastrofalno otvaranje usmjerilo utakmicu u Sinju

25.11.2018. / Damir Žbulj

Nakon sjajne domaće partije protiv Splita košarkaši Gorice ponovno nisu na gostovanju bili u pravom izdanju. Kod sinjskog Alkara upisali su uvjerljiv poraz, domaćin je slavio sa sigurnih 85:64 (25:8, 15:16, 27:24, 18:16).

Još jednom je katastrofalno otvaranje usmjerilo utakmicu na stranu suparnika. Sinjani su u samo nekoliko uvodnih minuta stigli do 25:3 na semaforu, Goričani su u prvih deset minuta ubacili tek osam poena i nakon toga više nije bilo povratka u dvoboj...

Ivan Majcunić je ubacio 12 poena, Marko Baković je dodao 11, a Ivan Vučić deset koševa.

Hrvoje Vučić je predvodio pobjednik s 18 poena.

Utakmica je odigrana u praktički neruglarnim uvjetima!

-->> [LIVESTREAM] Goričani na vrućem gostovanju kod Alkara

Povjerenik lige suspendirao je sinjsku dvoranu do ispunjenja uvjeta, što baš i ne izgleda kako će biti tako skoro.

Prokišnjavanje, hladnoća, loš parket, zastarjele električne instalacije...

U nekoliko navrata suci su morali prekinuti utakmicu zbog sušenja kišom natopljenog parketa, velikih problema imali su igrači s mokrom i skliskom podlogom, što je uzrokovalo i nekoliko padova koji srećom nisu završili težim ozljedama.

Treneri Srđan Helbich i Josip Sesar ipak su odlučili dovršiti dvoboj, a strateg Gorice je nakon dvoboja u duhu pravog sportskog  fairplaya nije želio umanjiti zasluženu pobjedu Alkara pred punom tribiinom stare sinjske dvorane: "Problemi s parketom nisu niti na koji način utjecali na konačni ishod."

Slijedi reprezentativna pauza, a idući dvoboj naših košarkaša na rasporedu je 7. prosinca u Gradskoj sportskoj dvorani protiv Hermes Analitice, koja je trenutno na sjajnom trećem mjestu s pet pobjeda i tri poraza.