Klas do pobjede nad Poletom iz penala u sudačkoj nadoknadi, Meštrica opet 'popila' sedam komada

16.04.2023. / Damir Žbulj

U Mičevcu je odigran dvoboj 22. kola Jedinstvene županijske nogometne lige, a domaćin Klas je do 3:2 pobjede nad Poletom iz Buševca stigao u trećoj minuti sudačke nadoknade, pogotkom Marija Marića s bijele točke...

Gosti iz Buševca nisu bili zadovoljni takvom odlukom suca Spudića, a zbog prigovora na dosuđeni kazneni udarac isključen je Nikola Krajinović. Polet je u ovom dvoboju zaradio sedam javnih opomena i sigurno neće po dobrome pamtiti ovo gostovanje...

Jer, povela je ekipa Dejana Debijađija već u petoj minuti preko Zvonimira Matušina.

Mario Marić je u 17. minuti izjednačio rezultat, a za preokret domaćih pobrinuo se Matija Komljenović, odmah početkom nastavka.

Matušin je svojim drugim pogotkom, pola sata prije kraja, vratio stvari na početak, ali u sudačkoj nadoknadi Klas preko dvostrukog strijelca Marića ipak dolazi do sva tri boda, izuzetno vrijedna u borbi za opstanak.

NK KLAS MIČEVEC: Ivan Petrović, Filip Nikola Petir, Kalikji Shkumbin (Igor Gusak 28' / Marijan Kerep 37'), Mario Marić, Matija Komljenović (Kristian Perša 90'+3), Fran Matić, Lovre Kešina, Jerko Majić, Ivan Galić, Branko Janić, Luka Kulušić (Tomislav Ugljarević 84').

NK POLET BUŠEVEC: Fran Roko Eremija, David Đuretić, Filip Dejanović, Marko Župetić, Zvonimir Matušin, Bruno Šestak (Bruno Jušić 46'), Filip Cvitanović, Nikola Krajinović , Ivan Grlić (Damjan Banić 57'), Marijo Pejak, Fran Križanac Leonardo Janječić 66').

Meštrica je i u ovom kolu 'popila' sedam komada, baš kao i u prošlom od obrezinske Mladosti, ali i nedavno kod Jaske Vinogradar u Jastrebarskom.

Kod Sloge u Križu u 7:2 porazu 'počasne' pogotke postigli su Jurica Mihalinčić i Krešimir Košutić. U pobjedničkim redovima istaknuo se Lovro Krivec s čak četiri gola, a po jednom su zabili Papić, Dumbović i Sertić.

U nedjelju od 17 sati se u Obrezini igra derbi Mladosti i Turopoljca iz Kuča, dok Kupa u Pokupskom dočekuje Lomnicu.