Klas s dva igrača manje u Mičevcu uzeo bod Turopoljcu, Jelačić izgubio u sudačkoj nadoknadi, poraženi i Kupa, Lomnica, Mladost i Polet

04.04.2022. / Damir Žbulj

U 20. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige Klas je Mičevcu zaustavio Turopoljac te je na kraju osvojio vrijedan bod, a posljednjih 15-ak minuta domaćin je igrao s dva igrača manje.

Toni Nikolić je prvo u 71. minuti zbog igranja rukom dobio drugi žuti karton, dok je Jan Knežević izravan crveni dobio pet minuta kasnije, poslije 'namjernog gađanja suparničkog igrača loptom u prekidu igre'.

Kučani su poveli u finišu prvog poluvremena preko Šutala, dok je Klas na konačnih 1:1 postavio početkom nastavka, iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Tomislav Šteko.

NK KLAS: Matija Sivec, Hrvoje Dilberović (Nikola Matulić 46'), Jan Knežević, Tomislav Šteko, Nenad Kolundžić (Mihael Obad 85'), Toni Nikolić, Luka Kovačić, Mario Kožul, Josip Tadić (Fran Matić 57'), Branko Janić (Egon Kruezi 62'), Kalikji Shkumbin (Kristian Perša 46'). Trener: Hrvoje Šiptar

NK TUROPOLJAC: Mario Zagorac, Stjepan Martinić, David Gogić, Vjekoslav Lučić, Filip Dejanović, Matija Čaić, Tomislav Šutalo (Nikola Špišić 81'), Mislav Čunčić, Tomislav Horvat, Ivan Domić (Ivan Markulin 81'), Ivan Šestok. Trener: Goran Jelavić

Ostali naši turopoljski klubovi nisu se proslavili, Polet iz Buševca je s 2:0 poražen kod Dinama u Jakovlju, a identičnim rezultatom izgubila je i obrezinska Mladost kod Strmca u Bedenici.

Ban Jelačić je u Vukovini dočekao Breganu, a gosti su pobjednički pogodak za 2:3 zabili u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Bregana je povela sredinom prog dijela, ali je Jelačić preko Prizmića i Miletića brzinski stigao do preokreta. Neposredno prije poluvremena gosti iz penala dolaze do izjednačenja.

Imala je ekipa Stefana Rajića u nastavku svoje prilike za pobjedu, nije ih iskoristila i na kraju je stigla kazna.

S identičnih 3:2 poražena je i Lomnica kod Sloge u Križu.

Momčad Štefa Deverića je u 70. minuti gubila tri razlike, ali je Josip Ćurić u 80. i 82. minuti smanjio zaostatak.

Nije bilo dovoljno...

Kupa je u Pokupskom propustila nastaviti niz dobrih rezultata. U prvom poluvremenu imali su i brojčanu prednost, jer su gosti iz Zdenaca Brdovečkog došli bez jednog od dvojice mlađih igrača s kojima se moraju započeti utakmice. No, to ih nije omelo da golovima Danijela Štiha u prvih 20 minuta dođu do dva pogotka prednosti. Kupa je golovima Josipa Brajkovića sredinom prvog dijela uspjela smanjiti zaostatak, a u drugoj minuti dodanog vremena doći i do izjednačenja prije predaha.

Međutim, Vatrogasac u nastavku ponovno brzinski dolazi do dva gola prednosti i domaći se nisu više uspjeli vratiti. Davor Belečić, tek što je ušao s klupe, postavlja na 3:4, ali do kraja više nije bilo promjene rezultata.

U idućem kolu Kupa gostuje kod Jaske Vinogradar u Jastrebarskom, Lomnica dočekuje Klas, veliki derbi u Kučama igraju Turopoljac i Ban Jelačić iz Vukovine, a u Obrezinu kod Mladosti gostuje Polet iz Buševca.