Košarkaši Gorice obavili pola posla

20.04.2017. / Sportska redakcija

Košarkaši Gorice u susretu protiv već otpisanog Kvarnera 2010 nisu imali pravo na krivi korak. Susret u kojem im se pobjeda nametala kao imperativ Goričani su uspjeli riješiti u svoju korist rezultatom 92:82 čime su se po broju pobjeda kolo prije kraja regularnog dijela prvenstva izjednačili s Alkarom te sada pred Hermes Analiticom koja je jučer poražena od Jollyja JBS imaju pobjedu više.

Kako je utakmica u Gradskoj sportskoj dvorani riješena već sredinom prvog dijela kada su domaći košarkaši po prvi puta poveli s dvoznamenkastom prednošću (42:31) malobrojno gledateljstvo više je pratilo tijek utakmice iz Zagreba gdje je Hermes Analitica Jollyju prijetila do pet minuta prije kraja susreta, nego li zbivanja na parketu gdje se u nastavku susreta igralo u revijalnom tonu, gdje su obrane bile u drugom planu.

I dok je Kvarner u prijašnje dvije sezone za Goričane bio crna mačka te je imao stopostotni učinak protiv njih, dvjema ovosezonskim pobjedama protiv riječkog sastava Gorica je vjerojatno kupila prvoligaški ostanak.

-Najgore su ove utakmice u kojima su unaprijed uknjiženi bodovi. Ovom četvrtom pobjedom otkako sam ja trener napravili smo puno.  Ovo je trenutno naša realnost. Svoj dio posla smo napravili, a što će se desiti u zadnjem kolu nije na nama. Mi u Zagreb idemo odigrati mušku partiju i pobijediti- rekao je nakon susreta trener Gorice, Boris Džidić.