Krenula i 1. ŽNL Istok: Meštrica izgubila derbi za vrh, Turopolje primilo četiri komada u Banovu

20.03.2022. / Damir Žbulj

Dočekali smo i nastavak sezone u 1. Županijskoj nogometnoj ligi! Ekipe su odradile pripreme i s nestrpljenjem dočekale da se lopta ponovno zakotrlja u natjecateljskim utakmicama.

Već na startu je Meštrica igrala veliki derbi za vrh ljestvice kod Kloštra te je na kraju nažalost upisala tek drugi ovosezonski poraz. Domaćin je slavio s minimalnih 1:0, a trenutak odluke dogodio se u 57. minuti, kad je mrežu Ivana Mihalinčića pogodio Toni Kovačević. U čvrstom, borbenom i izjednačenom dvoboju gosti iz Gornje Lomnice ipak nisu uspjeli probiti obranu novog lidera 1. ŽNL Istok.

NK MEŠTRICA: Ivan Mihalinčić, Hrvoje Bartulović, Marin Tuka, Karlo Pagadur, Bruno Augustić, Ivan Britvec (Krešimir Košutić 76'), Mario Skorin, Kristijan Šečić, Matija Prigorac, Pavao Galović, Marko Ćevid.

Niti Turopolje nije na najbolji mogući način krenulo u proljetni nastavak sezone! Ban Jelačić iz Banova je slavio 4:2, a sva četiri pogotka za pobjedničku momčad zabio je Saša Uremović.

Utakmica je bila izjednačena sve do same završnice, iako je domaćin imao dva pogotka prednosti početkom nastavka. Prvo je Ivan Kos u 51. minuti smanjio zaostatak, a onda je Matej Karlović u 75. minuti iz kaznenog udarca i poravnao na 2:2. Ipak, nezaustavljivi Uremović u 84. minuti još jednom pogađa mrežu Turopolja, a tri minute kasnije postavlja i konačni rezultat. Pet minuta prije kraja na gostujuća vrata stao je Igor Ogrič, koji je ušao umjesto Luke Zdunića, dok je Andrija Budimir ostao je na travnjaku. Nije pomoglo.

NK TUROPOLJE: Andrija Budimir, Ivan Gjurašin, Marin Križanac, Mislav Ceković, Marko Maričić (Krešimir Lučić 62'), Matej Karlović, Andreas Šejić, Luka Zdunić (Igor Ogrič 85'), Jurica Jambrešić, Ivan Kos, Branislav Bušić. Trener: Vlado Horvat

U nedjelju Buna od 15.30 sati dočekuje Milku Trninu iz Vezišća, Dinamo Hidrel u Novom Čiču igra protiv Gaja, Posavec je domaćin Lonji, a Vatrogasac u Kobiliću dočekuje Rakovec.