Krešimir Košutić i raspoloženi vratar Ivan Mihalinčić odlučili derbi Meštrice i Klasa

23.04.2023. / Damir Žbulj

U turopoljskom derbiju Meštrice i Klasa u Gornjoj Lomnici domaćin je slavio s minimalnih 1:0, a pogodak odluke zabio je Krešimir Košutić, sredinom prvog poluvremena!

Ekipa Iz Mičevca je imala svoje šanse i u prvom, a pogotovo u drugom poluvremenu, ali raspoloženog vratara Ivana Mihalinčića nisu uspjeli svladati.

Klas je tako ostao na dnu ljestvice s 13 osvojenih bodova, jednim manje od Dinama iz Jakovlja, koji u nedjelju od 17 sati gostuje u Buševcu kod Poleta.

Meštrica je prekinula seriju od četiri uzastopna poraza i ponovno se 'lakše diše'.

NK MEŠTRICA: Ivan Mihalinčić, Ivan Krpečanec, Kristijan Šečić, Jurica Mihalinčić, Marin Tuka, Mateo Janječić (Nikola Šebek 55'), Tomislav Janječić, Mario Skorin, Krešimir Košutić (Patrik Karavla 68'), Goran Mihalinčić, Marko Ćevid.

NK KLAS MIČEVEC: Ivan Petrović, Matija Antunović, Filip Nikola Petir, Mario Marić, Matija Komljenović, Lovre Kešina, Jerko Majić, Ivan Galić, Branko Janić (Marijan Kerep 54'), Luka Kulušić, Matija Gredelj.

Obrezinska Mladost je uvjerljivo poražena u derbiju kod Sloge u Križu. Jedini gostujući pogodak bio je autogol Sertića početkom nastavka, koji je u prvom poluvremenu zatresao i mrežu Mladostaša. Dumbović, Papić i Krivec pobrinuli su se za konačnih 4:1.

Kupa nije imala previše šanse kod lidera u Jastrebarskom. No, solidna momčad iz Pokupskog je 'nulu' držala sve do završnice prvog dijela, ali onda je Mićunović zabio za vodstvo Jaske Vinogradar. Početkom drugog dijela je prednost povećao Rupčić, a za finalnih 3:0 zaslužan je Marko Kelava.

U nedjelju će u 23. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige od 17 sati Lomnica dočekati Rakov Potok, a Turopoljac igra kod Vatrogasca u Zdencima Brdovečkim.