Kriza Mraclina nastavila se porazom kod Sutle-Laduč, bez bodova ostali i Jelačić i Gradići

30.04.2023. / Damir Žbulj

Iznenadna kriza u Mraclinu produbljena je i gostujućim 2:1 porazom kod Sutle Laduč. Iako je nakon šokantnog poraza u Kupu NSVG od Turopoljca prije nekoliko dana odstupio Goran Jelavić, trećeplasirani Mraclinci se nisu uspjeli vratiti na pobjedničke staze kod ekipe koja se nalazi pri dnu ljestvice 4. NL Središte Podskupina B.

Domaće je do vodstva sredinom prvog dijela doveo Juro Jozić, a prednost je povećao David Ljubek u 33. minuti. Ivan Kaurin je u 68. smanjio zaostatak, ali to je bilo to od Mraclina u ovom dvoboju. U samoj završnici je sjajno pucao Ivan Kos, ali domaći vratar Galić je sjajnom intervencijom spasio svoju ekipu. Zbog turnira djece u Laduču ovog vikenda, utakmica je odigrana u Ključu na odličnom terenu ŠRC Šenkovec.

Ban Jelačić ostao je bez bodova kod Rugvica Save, a utakmicu su usmjerila dva pogotka Mihaela Pavlića u prvom poluvremenu. Matijević je u sudačkoj nadoknadi postavio na konačnih 3:0.

Gradići su pokušali pružiti otpor u Rakitju kod drugoplasiranog Tigra Sveta Nedelja, no, Luka Višić je golovima u finišu prvog dijela i u 64. minuti riješio pitanje pobjednika, za konačnih 2:0. Tigrovima je ovo 11. uzastopno slavlje, odnosno, čak 21. pobjeda u posljednje 22 utakmice!

U 26. kolu u Vukovinu stiže Stupnik, u subotu od 17 sati, dok će iduće nedjelje od 17 sati Gradići dočekati Sutlu Laduč, a Mraclin je domaćin TŠK-u, fenjerašu iz Topolovca.