Kupa slomila otpor Dinamo Hidrela, Mladost iz Obrezine drži priključak, Vatrogasac dobio Posavec, Meštrici novo gostujuće slavlje

17.05.2021. / Damir Žbulj

Nogometaši Kupe uspjeli su slomiti otpor Dinamo Hidrela u drugom poluvremenu dvoboja 25. kola 1. ŽNL Istok.

Mreže su u prvom dijelu mirovale, ali je nakon desetak minuta igre u nastavku Ivan Šandor probio gostujuću obranu. Pola sata prije kraja konačnih 2:0 postavio je Stjepan Poturica, koji je ušao s klupe.

NK KUPA (P): Dubravko Kušević, Marijan Petković, Ivan Kostadin, Ivan šestak, Mihael Vranešić, Ivica Petković, Tihomir Sečenj (Stjepan poturica 46'), Kristijan Blažinčić (Robert Bašić 46'), Ivan Šandor, Benjamin Pirša (Dario Turković 85'), Jurica Ruklić (Domagoj Grahovac 88').

NK DINAMO HIDREL: Mario Zagorac, Tomislav Jakovljević, Matija Panić, Leon Hasanović (Martin Žugaj 66'), Filip Đuksi, Robert Zorić (Josip Risonjić 78'), Petar Bartolić (Filip Musolli 78'), Nikola Kuzmić, Petar Vukadin, Leo Hladni (Marko Topalović 78'), Filip Čurla.

U zanimljivom dvoboju Vatrogasac je u Kobiliću s 3:1 dobio Posavec. Domaćin je poveo već u četvrtoj minuti preko Selvera Muhića, a početkom nastavka je Ivan Antunović povećao prednost. Rezultat se nije mijenjao sve do same završnice kad su gosti u trećoj minuti sudačke nadoknade prvo smanjili zaostatak, ali su odmah nakon skrivili kazneni udarac, kojeg je realizirao Damir Matković.

NK VATROGASAC (K): Matia Caput, Vjekoslav Čavar, Ivan Antunović, Selver Muhić, Ivan Kontić (Josip Vuksan 85'), Krešimir Barišić (Josip Batinić 62'), Matija Šimek (Mate Vuković 77'), Antonio Ivkić (Ivan Landeka 46'), Damir Matković, Josip Grilec (Matej Kovačić 75').

NK POSAVEC: Lucijano Andrijanić, Alen Breščaković, Stjepan Budinski (Dejan Župetić 28'), Danijel Buzov, Ivan Lucin (Andrija Ščrbak 77'), Ivan Smolko, Josip Breščaković, Ivan Jambrešić, Danijel Kučan (Igor Bencek 55' / Mario Kučan 70'), Denis Kučan, Ivan Rajner (Zlatko Avgustinović 67').

Društvo iz Gornje Lomnice je bilo uvjerljiva na gostovanju kod Ostrne, za 0:3 pobrinuli su se Ivan Britvec, Ivan Šimunović i Krešimir Košutić.

NK MEŠTRICA: Ivan Mihalinčić, Ivan Šimunović, Marin Radaš, Martin Orečić, Hrvoje Bartolović, Ivan Matanović, Bruno Augustić (Kristijan Šečić 61'), Ivan Britvec, Mario Skorin (Matej Hanžek 70'), Pavao Galović (Krešimir Košutić 67'), Marko Ćevid.

Mladost iz Obrezine je s 2:0 bila bolja od Lonje, a sve je bilo riješeno u prvih 12 minuta. Marko Kadoić je bio precizan u petoj minuti, a Mislav Havidić je postavio konačni rezultat u otvaranju dvoboja.

NK MLADOST OBREZINA: Mislav Miklec, Andrej Jelić (Tomislav Lacković 56'), Franko Perić, Marijo Tadić, Adis Smajić, Marko Ivančić, Marko Kadoić (Nikola Grdić 75'), Alan Pejak (Mario Stažić 88'), Mislav Havidić (Stjepan Tadić 65'), Dino Hadžiabdić, Marko Šorša (Nemanja Rajičević 80').

U idućem kolu vodeća Kupa je slobodna, a priliku uhvatiti priključak i doći na samo dva boda minusa Mladost iz Obrezine će imati kod Jelačića u Banovu. Posavec igra protiv Milke Trnine, Buna gostuje kod Lonje, Dinamo Hidrel u Novom Čiču dočekuje Ostrnu, Meštrica igra doma s Dubravom, a Vatrogasac mora u Kloštar.