Kurilovčani s igračem manje pali u Maču, Lukavec se vratio doma porazom od lidera

27.02.2022. / Damir Žbulj

Nogometaši Lukavca napokon su ove sezone zaigrali na svom travnjaku u 3. HNL Središte. Uz velike napore Uprave, ali i svih prijatelja kluba, uređene su službene prostorije, izgradnja nove tribine je pri samom kraju i bit će pravi užitak doći u Lukavello svim simpatizerima Lukavca, ali i njihovim gostima.

U prvom kolu 'proljetnog' nastavka trećeligaške sezone u Lukavec je stigao Zagorec iz Krapine, lider na ljestvici, koji je nakon zaostatka u prvom poluvremenu u nastavku utakmice pokazao zašto se trenutno nalazi ispred svih.

Karlo Althaller je već u sedmoj minuti razveselio domaće navijače, a šokirao goste.

Prednost je Lukavec sačuvao do predaha, ali početkom drugog poluvremena Zagorec brzinski dolazi do preokreta, jer prvo je Bračević izjednačio na 1:1, a onda je Matej Hoić u 53. minuti iz penala gostima osigurao prednost. Hoić je u samoj završnici dvoboja postavio na konačnih 1:3.

Momčad Slavena Batovanje će na svom travnjaku biti izuzetno neugodan suparnik svim trećeligašima i sigurni smo kako će biti i dobrih rezultata i slavlja.

Turopoljsko-zagorski okršaj nastavio se u nedjelju, na gostovanju Kurilovca kod četvrtoplasiranog Gaja u Maču.

Nažalost, ishod je bio isti, jer su i Kurilovčani ostali bez bodova.

Vjerojatno i ključni trenutak dogodio se u 34. minuti, kad je Stjepan Završki zaradio isključenje, nakon što je zaustavio protivničkog nogometaša u izglednoj situaciji za postizanje pogotka.

Ekipa Senada Harambašića je također povela, a sredinom prvog dijela kazneni udarac je realizirao Đevad Selman. Samo nekoliko minuta kasnije Šaban s bijele točke zabija za izjednačenje, a domaći ubrzo dolaze i do brojčane prednosti.

Na rezultat je to imalo utjecaja u nastavku, dvostruki strijelac je bio Dario Josipović. Na konačnih 3:2 je u samoj završnici postavio Marin Matoš.

U idućem kolu Lukavec je ponovno domaćin, a na Lukavello stiže upravo Gaj. Kurilovec opet gostuje, kod Karlovca 1919.