Lomnica u okršaju s Jaskom sačuvala vrh, Turopoljac napokon prekinuo crni niz, Kupa 'okrenula' Meštricu, Obrezina opet slavi

01.11.2022. / Damir Žbulj

Veliki derbi Jedinstvene županijske nogometne lige odigran je na ŠRC Lomnica, u goste lideru stigla je drugoplasirana Jaska Vinogradar, a gosti iz Jastrebarskog nisu uspjeli iskoristiti dva igrača više, koja su imali cijelo drugo poluvrijeme.

Lomnica je bolje otvaranje utakmice okrunila pogotkom nakon pola sata igre, a brojne domaće navijače razveselio je Mateo Kljaić, nakon asistencije Josipa Grdenića.

Međutim, Jaska na početku sudačke nadoknade ipak dolazi do izjednačenja, golom Rupčića.

Tada je krenuo sudački 'show', kojeg je pokrenuo Antonio Kožarec iz Samobora.

Prvo je svirao dvojbeni kazneni udarac, kojeg je Rupčiću obranio sjajni Petar Jerković, a sve je kulminiralo okršajem s domaćim igračima i crvenim kartonima baš za Josipa Grdenića i Matea Kljaića.

Ekipa Štefa Deverića je u nastavku dvoboja prikazala fanatičnu borbenost te je na kraju, zahvaljujući vrhunskim intervencijama Jerkovića, uspjela ostati neporažena (1:1), čime je zadržala minimalnu prednost ispred Jaskanaca na vrhu ljestvice.

Za Lomnicu su igrali Petar Jerković, Domagoj Lagundžija (Josip Delić 57'), Filip Gršić, Josip Grdenić (CK 45'+4), Kristian Arbanas (Marko Dijanežević 90'+5), Mateo Kljajić (CK 45'+5), Josip Ćurić (Teo Beg 81'), Leonardo Mostarlić (Ivan Havliček 46'), Petar Gudelj, Domagoj Šoštarec iZvonimir Čizmadija.

BELEČIĆ JUNAK KUPE

Lokalni derbi igrali su u Pokupskom Kupa i Meštrica, a domaćin je pomalo iznenađujuće stigao do sva tri boda. I to preokretom, nakon što je Meštrica povela golom Tomislava Janječića u 17. minuti susreta. No, Ivan Belečić, koji je u igru ušao u 31.minuti, prvo krajem prvog dijela zabija za izjednačenje, a poslije desetak minuta igre u nastavku i za vodstvo Kupe. Ivan Klasnić je 15-ak minuta prije kraja postavio na konačnih 3:1.

NK KUPA (P): Tomislav Sečenj, Marijan Petković, Benjamin Pirša, Tihomir Sečenj (Davor Belečić 76'), Ivica Petković, Valentin Jankeš, Jurica Ruklić, Leon Klasnić, Ivan Šestak (Ivan Belečić 31'), Josip Brajković, Ivan Klasnić (Dario Vranešić 88').

NK MEŠTRICA: Ivan Mihalinčić, Ivan Krpečanec, Goran Mihalinčić, Hrvoje Bartolović, Karlo Pagadur, Mario Skorin (Luka Huzjak 66'), Pavao Galović, Stjepan Šebek (Krešimir Košutić 46'), Tomislav Janječić (Mateo Janječić 76'), Marin Tuka, Karlo Pavišić (Kristijan Šečić 46').

Obrezinska Mladost odlično 'gazi' ove jeseni u JŽNL, a osjetio je to i Dinamo iz Jakovlja. Leon Jaki i Domagoj Bedeković pobrinuli su se za dva pogotka prednosti na poluvremenu, no, prvi dio obilježila su i tri isključenja, koja su prema izvještaja delegata dosuđena prestrogo.

Dinamovac Matija Šipek je dva žuta kartona skupio već do 11. minute, ali je dvije opomene suca Ivana Čužića iz Velike Gorice brzinski zaradio i domaći Adis Smajić, koji je travnjak morao napustiti u 27. minuti.

Mladost je ipak nastavak utakmice odigrala si igračem više, jer je gostujući David Gajski u 43. minuti također zaradio drugi žuti karton.

I baš je početkom drugog poluvremena Dino Konjevod smanjio zaostatak Dinama i vratio neizvjesnost u ovaj susret.

Sve dvojbe otklonio je Luka Bubalo u 88. minuti, golom za konačnih 3:1 i potvrdu četvrte pozicije na ljestvici.

Klas je odigrao solidnu utakmicu na gostovanju kod Zrinskog, ali protiv raspoloženog Nevena Mataušića, koji je zabio sva četiri pogotka domaćih, jednostavno nije mogao ništa. Egon Kruezi i Nenad Kolundžić pobrinuli su se za veliku prednosti ekipe iz Mičevca već u prvih pola sata, ali Mataušić se pobrinuo da se na predah ode u rezultatskom egalu.

Ključno je za momčad iz Farkaševca bilo razdoblje od 71. do 76. minute, kad Mataušić zabija još dva komada i prelama utakmicu. Kolundžić je svojim drugim pogotkom, desetak minuta prije kraja, samo vratio neizvjesnost, ali bez utjecaja na konačnih 4:3.

Turopoljac je u Kučama stigao do važne pobjede protiv Klokočevca, ali nije sve išlo glatko. Filip Saraf se na isteku prvih pola sata pobrinuo za početnu prednost domaćih, ali je Kožar devet minuta kasnije izjednačio. Zadovoljstvo gostiju ipak nije dugo trajalo, jer je Bruno Ivančić zabio za novo vodstvo Kučana. Poslije desetak minuta igre u nastavku Josip Mlinarić zabija i treći gol Zelenih, a 3:1 ostalo je i do kraja ovog dvoboja, koji je napokon razveselio navijače Turopoljca. Nakon šest utakmica bez pobjede, od čega je bilo čak pet poraza, Turopoljac se vratio na pravi put.

Polet se, s druge strane, nije dobro proveo na gostovanju kod Rakovog Potoka. Domaćin je slavio 4:1, a počasni gol za ekipu iz Buševca zabio je Marko Župetić u 77. minuti utakmice.

U idućem kolu, u subotu u 14 sati, Mladost iz Obrezine će testirati svoju kvalitetu na teškom gostovanju kod Jastrebarskog, Klas u Mičevcu dočekuje Strmec, a Kupa igra kod Sloge u Križu. U nedjelju u 10 sati Lomnica gostuje kod Bregane, dok od 11 sati Meštrica dočekuje Rakov Potok. U Buševcu se od 14 sati igra veliki lokalni derbi Poleta i Turopoljca!