Lučić i Kos osigurali slavlje Mraclina u Novskoj, Gradići u Kerestincu pali u sudačkoj nadoknadi, Jelačić poražen kod vodeće Zeline

09.04.2023. / Damir Žbulj

Nogometaši Mraclina opravdali su ulogu favorita na gostovanju kod Libertasa u Novskoj, a do 14. ovosezonske pobjede stigli su golovima Vjekoslava Lučića i Ivana Kosa.

Lučić je poentirao u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, dok je Kos na konačnih 0:2 postavio odmah početkom nastavka utakmice.

U prvih 11 bili su mladi 17-godišnji vratar Ivan Pavlović te David Marjanović, Dejan Debijađi, Josip Domitrović, Vjeko Lučić, Ivan Kos, Igor Hajduk, Bruno Dandić, Hrvoje Koleš, Ante Radoš i Ivan Kaurin. Na početku drugog poluvremena ušli su Petar Milatović i Krešimir Budimir, a priliku su od trenera Jelavića u ovom dvoboju dobili i Slavko Vidović, Juraj Cvetnić te u samoj završnici Dorijan Tandarić, što mu je bio debi za prvu ekipu.

Gradići su u Kerestincu bez bodova ostali u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. TOP je slavio 1:0, pogotkom Ivana Rupčića, ali domaći su imali brojčanu prednost od sredine prvog dijela. David Posavec je prigovorio na odluku suca Turkalja i dobiveni žuti karton te je zbog brzinski zarađene i druge javne opomene morao ranije pod tuš.

Ban Jelačić je upisao 14. poraz sezone, ali kod vodeće Zeline i nije se moglo puno više očekivati. Matija Đonlić je svladao Sakača u 58. minuti, a na konačnih 2:0 postavio je Josip Slišković, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

U subotu ekipa iz Vukovine mora ponovno na gostovanje i to u Kutinu kod Moslavine, dok se u nedjelju igra derbi Gradića i Mraclina.