Luka Sedlaček spasio Goricu gubitka bodova

03.03.2017. / Sportska redakcija

Na otvaranju proljetnog dijela prvenstva nogometaši Gorice velikim su preokretom stigli do pobjede i tri boda u susretu protiv Šibenika. Tristotinjak okupljenih gledatelja itekako može biti zadovoljno viđenim, jer u devedeset minuta smo vidjeli sadržajnu utakmicu u kojoj je Gorica nakon velike drame stigla do pobjede od 3:2 koju im je debelo u sudačkoj nadoknadi osigurao mladi Luka Sedlaček.

-Ja sam i nakon 0:2 vjerovao u svoje igrače, jer oni imaju kvalitetu i karakter. Da li sam imao neki špurijus da sam ubacio malog Sedlačeka da riješi utakmicu ne znam, no on je to vratio na najbolji mogući način, rješavanjem utakmice- nakon utakmice će trener Gorice, Damir Milinović.

Prvi dio nije sugerirao takav rasplet jer Šibenčani su se pokazali u jako dobrom svjetlu, štoviše imali su i vodstvo od 2:0 koje su im donijeli Martin Vukorepa pogotkom iz kaznenog udarca, te Jamilu Collins koji je u 41. doveo Šibenčane na prag raj.

Međutim, veliku pomoć od glavnog suca Josipa Lučića, Gorica je dobila tik pred odmor jer iz samo njemu znanog razloga pokazao je na jedanaest metara za domaći sastav u 44. minuti. Poklon je u pogodak nade pretvorio Benjamin Tatar.

Taj pogodak kao da je dao dodatna krila domaćoj momčadi koja je u nastavku u potpunosti nadigrala goste. Plod toga bio je izjednačujući pogodak Benjamina Tatara u 72. minuti, da bi isti igrač postao goričkim junakom jer njegov centaršut u debeloj sudačkoj nadoknadi (pokazane su četiri, a igrala se peta minuta, op.a) u pogodak je pretvorio mladi Luka Sedlaček, koji se tako po drugi puta prometnuo u goričkog junaka.

-Mi ovdje jednostavno danas nismo mogli uzeti bodove. Jedanaesterac za Goricu nema veze s pameću, neka ga u ponedjeljak stave u „Oko sokolovo“. Izgleda da više ne vrijedi ni pravilo sudačke nadoknade, jer izgleda da se igra dok oni ne zabe gol. Ako četvrti sudac pokazuje četiri, a gol pada u petoj minuti nadoknade ja ne znam kakva su to onda pravila- vidno razočaran i ljut rekao nam je gostujući trener Stipe Balajić.

2. HNL, 20. KOLO
HNK GORICA – ŠIBENIK S.D.D. 3:2 (1:2)
STRIJELCI: 0:1 Vukorepa (19- 11m), 0:2 Collins (41), 1:2 Tatar (44- 11m), 2:2 Tatar (72), 3:2 Sedlaček (90+5)
HNK GORICA: Kahlina, Husinec, Matošević, Muhar (od 74. Smoljo), Španja, Sumić, Prskalo (od 60. Maloku), Matoš, Tatar, Serdarušić, Babok. TRENER: Damir Milinović
ŠIBENIK S.D.D.: Slavica, Diyoke, Brito, Collins, Slavica (od 72. A. Živković), Musa, Rodin, Maleš (od 88. Bandalo), Vukorepa, Bartulović, Roca (od 76. G. Živković). TRENER: Stipe Balajić

Luka Sedlaček spasio Goricu gubitka bodova Luka Sedlaček spasio Goricu gubitka bodova Luka Sedlaček spasio Goricu gubitka bodova Luka Sedlaček spasio Goricu gubitka bodova Luka Sedlaček spasio Goricu gubitka bodova Luka Sedlaček spasio Goricu gubitka bodova Luka Sedlaček spasio Goricu gubitka bodova Luka Sedlaček spasio Goricu gubitka bodova Luka Sedlaček spasio Goricu gubitka bodova Luka Sedlaček spasio Goricu gubitka bodova Luka Sedlaček spasio Goricu gubitka bodova Luka Sedlaček spasio Goricu gubitka bodova Luka Sedlaček spasio Goricu gubitka bodova Luka Sedlaček spasio Goricu gubitka bodova Luka Sedlaček spasio Goricu gubitka bodova Luka Sedlaček spasio Goricu gubitka bodova