Lukavec golovima Althallera i Sedlačeka 'okrenuo' petrinjsku Mladost, Resler zabio za slavlje Kurilovčana na Ravnicama

19.03.2022. / Damir Žbulj

Sjajna je ovo bila subota za turopoljski nogomet, jer su nakon slavlja Gorice protiv Rijeke do pobjeda došli i naši trećeligaši, Kurilovec i Lukavec!

Lukavec je opravdao ulogu favorita protiv petrinjske Mladosti te je napokon okrunio dobre partije iz proljetnog nastavka sezone.

Iako, gosti su poveli u 16. minuti i tada situacija nije izgledala obećavajuće...

Međutim, u finišu prvog dijela Karlo Althaller izjednačuje, dok se za potpuni preokret u 64. minuti pobrinuo Luka Sedlaček.

Petrinjci su u 77. minuti ostali bez isključenog Baničeka, a ubrzo je Sedlaček svojim drugim pogotkom u potpunosti prelomio ovaj dvoboj, za veliko i zasluženo slavlje Momčadi Slavena Batovanje.

U početnoj postavi bili su Nino Martin Luter, Ilijan Radulović, Marko Grdenić, Roko Ivezić, Karlo Althaller, Hrvoje Humeljak, Luka Sedlaček, Albert Valentinčić, Marijan Grdenić, Danijel Kahlina, Roko Krpan, a u posljednjih pola sata zaigrali su još i Luka Borković, Ivan Krpečanec, Marko Cimeša te Bruno Bilić i Franko Žitković, koji su dobili minute u završnici.

Kurilovčani su bili uspješni na gostovanju kod Ravnica, iako su posljednjih pola sata igrači bez isključenog Đevada Selmana.

Svi oni koji su malo zakasnili na početak propustili su ključni trenutak dvoboja. Već u četvrtoj minuti je Matej Resler poentirao za 0:1, što se pokazalo kao konačni rezultat.

Senad Harambašić je u prvih 11 stavio Leona Išeka, Tomislava Grdenića, Miju Šarića, Mateja Reslera, Alilija Habilija, Đevada Selmana, Antonija Bakulu, Marina Matoša, Stjepana Završkog, Antu Radoša i Ivana Knežića. S klupe za rezerve ušli su Niko Tolj, Musa Ugbede, Ivan Bolješić i Albin Saiti.

U idućem kolu na Udarnik stiže Vrapče, a Lukavec gostuje kod Maksimira.