Lukavec i Dinamo uvjerljivi, Gradići hat-trickom nezaustavljivog Hajduka slavili u Kutini

30.05.2021. / Damir Žbulj

Nogometaši Lukavca suvereno su svladali još jednu prepreku u 4. NL Središte Zagreb te su smanjili zaostatak za vodećim Ravnicama na šest bodova, četiri kola prije kraja ove sjajne sezone.

Sutla-Laduč je u Lukavec stigla sa samo 11 igrača, što je bio dobar pokazatelj njihovih ambicija u ovom susretu. No, ekipa Slavena Batovanje trebala je odraditi svoj posao na travnjaku.

Utakmica je shvaćena ozbiljno, već u drugoj minuti Marijan Grdenić je zabio za početnu prednosti, dok je desetak minuta kasnije već bilo 3:0 na semaforu. Ivan Krpečanec i Hrvoje Humeljak pobrinuli su se za ugodan ostatak dvoboja. Početkom nastavka gosti pospremaju jednu loptu u svoju mrežu, a konačnih 5:0 postavlja Ivan Kaurin

NK LUKAVEC: Nino Martin Luter, Marijan Grdenić, Domagoj Lagundžija, Mario Meter, Hrvoje Humeljak (Josip Grdenić 53'), Luka Borković (Albert Valentinčić 53'), Ivan kaurin, Matija Ezgeta (Luka Kovačić 60'), Dino Konjevod (Benito Elez 84'), Matej Puntarić, Ivan Krpečanec (Filip Župetić 74').

Odličnu utakmicu odigrali su i nogometaši Dinama na svom terenu u Odranskom Obrežu. U goste im je stigla Sava Strmec, koja je također primila 'petardu'.

Stipe Jurilj je u osmoj minuti zabio za vodstvo domaćih, međutim, u 15. minuti Sava dolazi do izjednačenja. Sredinom prvog dijela prednost Dinamu vraća Mamadou Seck.

Domagoj Halama je u 68. minuti usmjerio Dinamovce prema slavlju, ubrzo se u listu strijelaca upisao i Josip Ćorić, dok je za 5:1 u samoj završnici zabio Tomo Kalaj.

NK DINAMO ODRANSKI OBREŽ: Zlatko Šolčić, Domagoj Halama, Karlo Rebernjak (Tomislav Janječić 70'), Vladimir Vinković, Antonio Lukić, Ivan Batinić, Josip Ćorić (Josip Iviček 83'), Danijel Savičić, Mamdou Papa Seck, Stipe Jurilj (Tomo Kalaj 79'), Deni Bencetić (Luka Klišanin 61').

Razloga za slavlje bilo je i u Gradićima, koji su na gostovanju kod Moslavine u Kutini pobijedili rezultatom 0:3, uz hat-trick Igora Hajduka.

Mrežu domaćih načeo je na isteku prvih pola sata, a možda i ključan pogodak bio je na samom isteku prvog poluvremena. U dramatičnom nastavku ključni trenutak dogodio se u 77. minuti, Moslavina ostaje bez isključenog Bača, a Hajduk zabija još jednom, što mu je ukupno 29. pogodak sezone.

Uvjerljivo je, s deset golova prednosti, vodeći strijelac lige.

NK GRADIĆI: Ivan Zagorac, Filip TUrkalj, Toni Borovac, Jurica Brdek, Stjepan Pralas (Filip Božić 90'+1), Marko Župetić (Josip Hrženjak 57'), Luka Krstanović, Hrvoje Krstanović, Igor Hajduk, Ante Radoš, Patrik Vojnić.

U nedjelju u Odru stiže Rugvica Sava 1971.

U idućem kolu u Gradićima se igra veliki derbi, u četvrtak u goste stiže Lukavec!