Lukavec na krilima sjajnog Luke Sedlačeka srušio Ponikve

02.04.2022. / Damir Žbulj

Fantastičnu partiju pružili su nogometaši Lukavca pred svojim navijačima i na kraju su nagrađeni vrijednom 3:2 pobjedom nad zagrebačkim Ponikvama!

Sve je krenulo u pravom smjeru već u četvrtoj minuti, kad je sjajni Luka Sedlaček pogodio gostujuću mrežu, no, Ponikve su na isteku prvih pola sata uspjele doći do izjednačenja preko Svena Adžage.

Samo nekoliko minuta kasnije Lukavec ponovno vodi, a loptu je u vlastitu mrežu pospremio Radanović.

Ključni trenutak dvoboja dogodio se u 37. minuti kad je Sedlaček novim pogotkom Lukavec odveo na dva razlike.

Pola sata prije kraja Damir Azizi smanjuje zaostatak gostiju, ali ekipa Slavena Batovanje uspjela je u završnici sačuvati vodstvo i osvojiti velika tri boda.

Ponikve su u finišu ostale bez isključenog Lojbera, koji se previše bunio na sudačke odluke, ali i Lukavec je susret završio s desetoricom, jer je u sudačkoj nadoknadi Petar Gudelj zaradio direktan crveni karton.

Jedino negativno nakon ovog slavlja je obnova ozljede Marijana Grdenića, koji je već u 20. minuti morao napustiti travnjak.

U početnoj postavi bili su Nino Martin Luter, Bruno Bilić, Ilija Radulović, Karlo Althaller, Hrvoje Humeljak, Luka Sedlaček, Franko Žitković, Marijan Grdenić, Danijel Kahlina, Ivan Krpečanec i Petar Gudelj. Umjesto Grdenića ušao je Roko Ivezić, a u nastavku su priliku dobili i Marko Grdenić, Luka Borković, Albert Valentinčić i Marko Cimeša.

Kurilovec se ove subote nije dobro proveo kod Bistre, a poražen je 3:0, golovima dvostrukog strijelca Šturlana te Luke Jančića. Momčad Senada Harambašića je na poluvremenu imala minimalni zaostatak, ali u nastavku nije uspjela ugroziti raspoloženog domaćina.

Za Kurilovec su igrali Leon Išek, Tomislav Grdenić, Mijo Šarić, Matej Resler, Habil Alili, Antonio Bakula, Marin Matoš, Stjepan Završki, Ante Radoš, Ivan Knežić i Filip Župetić, početkom nastavka ušli su Niko Tolj i Đevad Selman, a posljednjih 20 minuta dobili su i Musa Ugbede, Ivan Bolješić I Albin Saiti.

Lukavec u idućem kolu gostuje kod Dugog Sela, a na Udarnik stiže Trnje.