Lukavec u nastavku do pobjede i bodova

29.09.2016. / Nefertum IT
Velikim preokretom u drugih 45. minuta nogometaši Lukavca stigli su do drugog ovosezonskog trijumfa svladavši u susretu 8. kola Jedinstvene županijske lige svom dvorištu Kupinec s 3:2. Gosti su do posljednjih trenutaka susreta u svom džepu imali pun plijen, da bi na kraju kući otišli bez ijednog boda.

Janječić u 6. te Matasić u 43. minuti iz kaznenog udarca donijeli su gostima vodstvo od 2:0, te je malo tko od okupljenih gledatelja vjerovao preokret u režiji domaćih igrača. Pogotkom u 59. minuti Bruno Augustić ipak vraća kakvu- takvu nadu Lukavčanima u pozitivan rezultat.

Petanest minuta prije kraja susreta domaći trener u igru uvodi povratnika na teren Luku Borkovića koji je odlučio pobjednika. Dvije nesmotrenosti gostujuće obrane domaći brzanci, Bruno Augustić i Marijan Grdenić koriste za bijeg u šesnaesterac nakon čega ih gostujući stoperi prekršajima nepromišljeno zaustavljaju.

U oba slučaja Tihomir Sopić opravdano je pokazao na bijelu točku, a odmjerenim i preciznim udarcima Borković je domaćoj momčadi donio pobjedu i optimizam pred nedjeljno gostovanje u Mraclinu koji je jučer u Orešju od domaće Sloge poražen s 2:1.

JEDINSTVENA ŽUPANIJSKA LIGA, 8. KOLO
NK LUKAVEC – NK KUPINEC 3:2 (0:2)
STRIJELCI:
0:1 Janječić (6), 0:2 Matasić (43- 11m), 1:2 Augustić (59), 2:2 L. Borković (87- 11m), 3:2 L. Borković (89- 11m)
NK LUKAVEC: Luter, Hladni, A, Hajduk (od 46. Humeljak), Ma. Grdenić, Celčić (od 46. Huzjak), Mešić (od 75. L. Borković), Augustić, Mar. Grdenić, V. Borković, Došen, Janus (od 90. Stanilović). TRENER: Ivica Senzen
NK KUPINEC: Žunec, Janječić, Fabek, Popović (od 67. N. Golojuh), M. Golojuh, Nimac, Patljak, Kolar, Všetečka (od 85. Mrvac), Matasić (od 65. Mravak), Anić. TRENER: Tomislav Kelava