Mateo Tomašić osvojio titulu viceprvaka Hrvatske, Eva Lasić brončana

29.03.2022. / Damir Žbulj

Mateo Tomašić, mlada velikogorička sportska nada, osvojio je naslov judo viceprvaka Hrvatske u kadetskoj U18 konkurenciji, u kategoriji do 50 kilograma!

Veliki talent velikogoričkog Pinkyja je sjajnim borbama stigao do finala, a tamo ga je zaustavio Duje Pavešković iz Sokola.

Prvo je Mateo uvjerljivo svladao Filipa Miščevića iz Pande, a onda i Roka Barbira iz JK Pujanke, dok je nakon velike i neizvjesne borbe u završnici ipak zaslužio srebro.

Brončanu medalju osvojila je kadetkinja Eva Lasić, koja je u svojoj kategoriji do 44 kilograma osvojila treće mjesto.

Matija Ivanjko u kategoriji do 66 kilograma te Michael Galović (-81 kg) bili su sedmi, a boje Pinkyja branili su i Simona Janković i Dženis Tašaković.

Na U-18 Prvenstvu Hrvatske za kadetkinje i kadete u zagrebačkoj dvorani Sutinska vrela nastupilo je 263 mladih judašica i judaša iz 47 klubova.

Ovo natjecanje okupilo je rekordan broj kadeta pa je i to bio izvrstan pokazatelj da su judaši i u vrijeme pandemije marljivo trenirali i da su željni borbi i nadmetanja!