Matušin i Sučić osigurali novo slavlje Poleta, Lomnica u derbiju nadoknadila tri gola minusa, Čizmadija spasio bod na kraju sudačke nadoknade

01.05.2024. / Damir Žbulj

Sezona Jedinstvene županijske nogometne lige polako ulazi u svoju završnicu, a nakon gostovanja drugoplasiranog Turopoljca u Zaprešiću i minimalnog 1:0 poraza od vodećeg Inkera sasvim je izgledno tko će biti prvak...

Iskreno, bilo je to jasno i ranije, jer ekipa iz Zaprešića ja napravila sve da i ove godine napreduje u viši rang natjecanja. Baš kao što je bilo jasno i ranije da Kupa ove sezone jednostavno nažalost nema kvalitetu za ovu razinu. Momčad iz Pokupskog zacementirana je odavno na samom dnu ljestvice i s tek šest osvojenih bodova već razmišlja o budućim izazovima.

Oslabljeni Turopoljac, bez nekolicine važnih igrača, ipak nije mogao parirati lideru, koji je stvorio dovoljno šansi, ali je tek jednu uspio realizirati u pobjednički pogodak, kad je početkom nastavka Filipović svladao Bolšeca. Za ekipu Stivena Žitnika igrali su još i Domić, Vlahinić, Perić, Gogić, Čaić, Šutalo, kapetan Čunčić, Horvat, Saraf i Janković.

Najbolji posao u prošlom kolu odradio je Polet, koji je pred svojim navijačima s 2:0 svladao Sutlu Laduč. Društvo iz Buševca iskoristilo je remi Lomnice te je sada na petom mjestu ljestvice s 37 osvojenih bodova, ali i utakmicom manje od konkurencije. Za vrijedna tri boda pobrinuli su se kapetan Zvonimir Matušin u otvaranju dvoboja te Ivica Sučić u samoj završnici. u početnoj postavi bili su vratar David Petrac, koji je na poluvremenu prepustio svoje mjesto Matiji Haliliću te Leonardo Janječić, Kristijan Šečić, Damir Matković, Noa Ribarić, Ivan Zagorec, kapetan Matušin, Mario Stuparić, Pavao Galović, Bruno Šestak i Filip Dejanović, umjesto kojeg je u 66. minuti ušao strijelac Sučić.

Lomnica je na svom terenu igrala derbi s Kloštrom i bod je uspjela spasiti u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, nakon što su gosti pola sata prije kraja imali tri gola prednosti. Josip Grdenić je tada najavio povratak domaćih u utakmicu, a u 81. minuti je novim pogotkom najavio dramatičnu završnicu....

Za konačnih 3:3 pred sam kraj dodanog vremena pobrinuo se Zvonimir Čizmadija, koji je u igru ušao desetak minuta prije završetka utakmice. U početnoj postavi Štefa Deverića bili su Jerković, Dijanežević, dvostruki strijelac Grdenić, mladi Stjepan Deverić, Delić, Gudelj, Šoštarec, Leonardo Mostarlić, kapetan Arbanas, Kljajić i Matić. Uz 'spasitelja' Čizmadiju, priliku s klupe dobili su i SKupnjak i Gavranović.

Kupa je s minimalnih 1:0 izgubila u Bedenici kod Strmca, golom Mislimija. Obrezinska Mladost nije imala šanse kod HNK Kobre Samobor, a jedini gol u 4:1 porazu zabio je Jandriš. Poraz je upisao i Klas iz Mičevca, koji je kod Save u Drenju Brdovečkom izgubio 2:0.

U subotu će od 17 sati u 24. kolo JŽNL Klas u Mičevcu ugostiti Strmec, dok Lomnica ide u Farkaševac kod Zrinskog. U nedjelju od 16 sati Kupa u Pokupskom dočekuje Kobre, dok od 17 sati Mladost u Obrezini igra s Vatrogascem iz Zdenaca Brdovečkih. Turopoljac je domaćin Savi, a u Gornjoj Lomnici se igra lokalni derbi Meštrice i Poleta iz Buševca.

Ipak, Polet će na Praznik rada morati odigrati i tu zaostalu utakmicu 20. kola i to na gostovanju kod vodećeg Inkera u Zaprešiću. Dvoboj na stadionu Ivan Laljak - Ivić započinje u 17 sati.