Meštrica golom Galovića slavila u Novom Čiču, Mladost u Obrezini nadigrala vrbovečku Dubravu

22.03.2021. / Damir Žbulj

Veliko slavlje nogometaša Meštrice u Novom Čiču! Mreže su mirovale sve do 84. minute kad je Pavao Galović 'srušio' Dinamo Hidrel.

Ekipi iz Gornje Lomnice ovo je četvrto uzastopno slavlje, drugo u ovom 'proljetnom' nastavku sezone te se trenutno nalazi na sjajnom trećem mjestu 1. ŽNL Istok s 30 osvojenih bodova, dva manje od Kloštra i vodeće Kupe, koja ima i jednu odigranu utakmicu manje.

-->> Josip Brajković junak Kupe u slavlju nad Posavcem

U idućem kolu Meštrica na svom travnjaku igra protiv Zvekovca, a Dinamo Hidrel gostuje kod Posavca.

NK DINAMO HIDREL: Mario Zagorac, Petar Sudar, Tomislav Jakovljević, Martin Žugaj (Matej Čičak 50'), Marko Rus, Filip Đuksi (Nikola Slivak 68'), Ivan Balenović (Marko Topalović 80'), Robert Zorić (Matija Panić 55'), Petar Vukadin (Nikola Kuzmić 50'), Leo Hladni, Filip Čurla.

NK MEŠTRICA: Ivan Mihalinčić, Ivan Šimunović, Marin Radaš, Martin Orečić (Kristijan Šečić 55'), Goran Mihalinčić, Hrvoje Bartolović, Ivan Matanović (Matej Hanžek 58'), Bruno Augustić (Marko Ćevid 89'), Ivan Britvec, Mario Skorin (Dominik Habuš 88'), Pavao Galović.

Mladost iz Obrezine zadržala je korak za Meštricom uvjerljivom i sigurnom pobjedom nad vrbovečkom Dubravom.

Franjo Periša načeo je goste u 18. minuti, Marko Šorša je krajem prvog dijela povećao prednost, a početkom nastavka je Marko Ivančić zaključio priču.

NK MLADOST OBREZINA: Mislav Miklec, Martin Stanušić, Marko Šorša (Dario Selihar 60'), Marijo Tadić, Bruno Ivančić (Andrej Jelić 70'), Adis Smajić, Marko Ivančić, Franjo Periša (Marko Kadoić 60'), Alan Pejak, Dino Hadžiabdić (Mislav Havidić 60'), Filip Zrnčić (Filip Šimić 78')

Buna se u rezultatskom zaostatku našla u 68. minuti, ali je desetak minuta kasnije došla do boda protiv Ostrne pogotkom kapetana Roberta Huđbera iz kaznenog udarca.

Sedmu ovosezonsku pobjedu pokušat će ostvariti kod Dubrave.

NK BUNA: Filip Rak, Jakov Rak (Vedran Vajda 79'), Josip Rak, Antonio Mrkonjić, Marko Kovačić, Stjepan Cavrić, Ivan Rak, Robert Huđber, Josip Rovišan (Marijo Starčević 46'), Hrvoje Nakić (Matko Đurašin 29'), David Đuretić (Danijel Škojc 46').

Vatrogasac iz Kobilića je bez pobjede kod Jelačića u Banovu ostao u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Domaćin je dobio kazneni udarac, a Uremović je svojim trećim pogotkom na dvoboju svladao Caputa

Imao je Vatrogasac jedanaesterac u finišu prvog poluvremena, ali ga nije realizirao.

Gosti iz Kobilića prvi su stigli do prednosti i to već u četvrtoj minuti, golom Selvera Muhića. Međutim, Jelačić do isteka prvih pola sata dolazi do prekreta. U posljednjoj minuti prvog dijela Muhić zabija za 2:2. Toni Štefner je u 63. minuti Vatrogasce doveo do prednosti, ali nije bilo dovoljno...

U idućem kolu u Kobilić stiže Milka Trnina.

NK VATROGASAC KOBILIĆ: Matia Caput, Matija Šimek (Vjekoslav Čavar 46'), Josip Šošić (Antonio Ivkić 62'), Ivan Landeka, Selver Muhić, Ivan Kontić, Krešimir Barišić (Marko Novak 78'), Damir Matković, Josip Batinić, Ivan Antunović, Toni Štefner (Matej Kovačić 87').