Mraclin 'devetkom' pregazio Rakovec, Turopoljac deklasirao Klas, Polet bolji od Stupnika, Jelačić uzeo bod lideru

24.05.2021. / Damir Žbulj

Rakovec se već praktički pomirio kako će završiti na dnu ljestvice Jedinstvene županijske nogometne lige i na gostovanju kod raspoloženog i raspucanog Mraclina jednostavno nije imao nikakve šanse.

Domaćin je već na poluvremenu imao pet golova prednosti, a na kraju je završilo s ogromnih 9:0, iako je Mraclin posljednjih pola sata igrao s desetoricom. Ozlijedio se Skrbin, trener Milanović napravio je sve zamjene, ali niti to nije zaustavilo njegovu momčad. Milatović je na kraju zabio četiri komada, Cvetnić je bio dvostruki strijelac, a jednom su gostujuću mrežu tresli Roginić, Jurič i Kolarić.

U idućem kolu Mraclinci gostuju kod Naftaša u Ivaniću, a i dalje sigurno drže drugu poziciju na ljestvici.

NK MRACLIN: Sonny Boy Dražić, Josip Domitrović, Filip Onić (Ivan Cerovski 61'), Josip Jurič (Juraj Cvetnić 61'), Petar Milatović, Mario Kos, Matej Skrbin, Bruno Dandić (Domagoj Desput 46'), Hrvoje Koleš (Slavko Vidović 46'), Ladislav Roginić (Hrvoje Kolarić 37'), Hrvoje Šikić.

Turopoljac je na svom travnjaku deklasirao goste iz Mičevca, koji su na lokalni derbi stigli oslabljeni, a od 13. minute su igrali bez isključenog vratara Siveca. Konačnih 6:1 realna je slika stanja na travnjaku...

Povratnik Ivan Šestok načeo je mrežu gostiju već u desetoj minuti, ali je praktički već u idućem napadu Luka Kopilović sjajnim pogotkom matirao mladog vratara Bosnića, kojem je ovo bio debitantski nastup za Zelene, umjesto standardnog Kovačića.

Sivec je crveni karton skrivio nakon prekršaja upravo nad rastrčanim Šestokom izvan svog kaznenog prostora, u izglednoj situaciji za postizanje pogotka. Ali, to nije zaustavilo Šeleta, koji samo nekoliko minuta kasnije zabija svoj drugi gol.

Nakon toga precizan je Tomislav Horvat, poentirati nije propustio niti Adrian Perić, a desetak minuta prije poluvremena pet gol domaćih zabija Mario Matasić. U nastavku je razumljivo pao intenzitet i tek je Stjepan Martinić postavio konačni rezultat, pola sata prije kraja.

U idućem kolu Kučane čeka novi turopoljski derbi, kod Lomnice. Klas borbu za opstanak nastavlja kod Rakovca i trebao bi osvojiti sva tri boda.

NK TUROPOLJAC: Đenan Bosnić, Stjepan Martinić, Dario Iličić (Marko Preradović 46'), Matija Čaić, Marko Paradžik (Tomislav Šutalo 46'), Robert Begić, Tomislav Horvat (Stjepan Rak 57'), Ivan Šestok (Mile Anđelić 46'), Adrian Perić, Mario Matasić (Dino Halilić 46').

NK KLAS (M): Matija Sivec, Josip Preglej, Jan Knežević, Mihael Obad, Luka Kopilović, Domagoj Bedeković (Ivan Sviličić 46'), Fran Matić, Hrvoje Lončarić, Dario Roksandić, Filip Bedeković, Toni Topić.

Polet je u Buševcu s 2:0 svladao Stupnik, za početnu prednost pobrinuo se Marko Klafurić u 33. minuti, dok je 15-ak minuta prije kraja Ivan Zagorec zapečatio sudbinu gostiju.

U idućem kolu ekipa Zorana Tomičića putuje u Rakov Potok.

NK POLET BUŠEVEC: Nikolas Culović, Damir Baćan, Marko Tičarić, Leonardo Janječić, Marijo Pejak, Zvonimir Matušin, Bruno Jušić, Marko Klafurić, Ivan Zagorec (Matko Kovačević 90'), Mario Stuparić, Ivan Klafurić (Janko Mikulić 79').

Samobor je čvrsto na vrhu ljestvice s velikom bodovnom zalihom ispred Mraclina, još uvijek je bez poraza, ali u Vukovini nije uspio slaviti.

Sve je bilo odlučeno u prvih 20-ak minuta, Jelačić je poveo golom Ivana Smoka, a za goste je strijelac bio Stipe Vujić.

Momčad Stefana Rajića sada ide na noge Stupniku.

NK BAN JELAČIĆ VUKOVINA: Davor Sakač, Dominik Smolković, Petar Krasnić, Ivan Smok (Marko Rajić 77'), Filip Harambašić, Mateo Nikić, Josip Matić, Miron Memić, Jurica Čumpek (Lovro Karaula 46'), Antoni Prizmić, Josip Mihanović.

Lomnica je s 2:1 poražena u Bedenici, a nije prvi puta da je povela pa na kraju ostala bez bodova. Sredinom prvog dijela Igor Gusak zabija za prednost gostiju, ali Strmec prvo početkom nastavka dolazi do izjednačenja, a u 71. minuti i do potpunog preokreta. Imala je momčad Štefa Deverića zadnjih nekoliko minuta brojčanu prednost, nakon isključenja Mrazovića, ali nije ipak bilo dovoljno vremena za novi pogodak.

NK LOMNICA: Petar David Buđak, Sandro Dittrich (Antonio Jeđud 46'), Filip Gršić, Hrvoje Dilberović, Marko Dijanežević, Kristian Arbanas, Luka Mandura, Igor Gusak (Krešimir Drk 73'), Luka Bubalo, Matej Jukić-Sunarić, Leon Grgić.