Nevjerojatan domaći poraz od Sesveta

15.10.2018. / Damir Žbulj

Rukometaši Gorice ispustili su veliku prednost u završnici utakmice sa Sesvetama i veliku priliku za prvu ovosezonsku pobjedu u Premijer ligi.

U nevjerojatnom raspletu Goričani su još 49. minuti na semaforu imali ogromnih 24:18, ali su do kraja susreta zabili tek jednom, dok su iz svoje mreže loptu vadili čak devet puta!

Pet minuta prije kraja Ivan Borić je zabio za +2 Gorice (25:23), ali tu je bio kraj. Jurakić, Bahtijarević i Ezgeta donose gostima veliko slavljei konačnih 25:27 (13:13).

Luka Marjanović je predvodio Goricu s osam golova iz devet pokušaja, dok je Davor Ćavar šest puta bio precizan (6/8). Ivan Borić je dodao četiri pogotka (4/5), a po tri su zabili Ceković i Žarković, uz šut 3/7. Igor Totić je imao 13 obrana.

U redovima Sesveta, koje vodi pomoćni trener izbornika Červara i legenda našeg rukometa Davor Dominiković, Toni Ezgeta je prednjačio sa šest pogodaka, dok je Vito Bahtijarević dodao četiri. Mudrinjak je imao šest, a Panjan četiri obrane.

Gorica je trenutno jedina ekipa koja nije osvojila niti jedan bod, a u subotu je u petom kolu na rasporedu derbi začelja i gostovanje u Varaždinu.

U preostalim utakmicama četvrtog kola Spačva je kod kuće svladala Rudan Labin s minimalnih 26:25, Umag je bio uvjerljiv protiv Varaždinaca (32:22), dok je Poreč s 30:21 nadigrao Rudar iz Ruda. Zamet je na domaćem terenu poražen od Dubrave 25:29.

HRK Gorica: Lončar, Totić 13 obrana; Ceković 3/7, Borić 4/5, Marjanović 8/9, Rogan, Goričanec, Negran 1/3, Pušić, Zrinušić, Šalić, Ćavar 6/8, Vučićević, Žarković 3/7, Spahić, Barišić 0/3.

MRK Sesvete: Mudrinjak 6 obrana, Panjan 4 obrane; Grgurić 2. Šuker, Semeren, Ezgeta 6, L. Šprem, Perković, Mirosavljević 3, Jurakić 3, Mihaljević 2, A. Šušnja 2, Bahtijarević 4, Mrsić 1, Šehić 2, Strbad 2.