Nevjerojatni preokret i golijada Mraclina protiv Kučana, Polet sredio Lomnicu, Jelačić bolji od Klasa

17.05.2021. / Damir Žbulj

Poprilično nevjerojatnu utakmicu odigrali su Mraclin i Turopoljac u 28. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige!

Gosti iz Kuča imali su prednost na poluvremenu (1:2), ali su u nastavku potonuli i Mraclinci su slavili s pomalo nestvarnih 6:3.

Već u šestoj minuti Mario Matasić pobrinuo se za vodstvo Zelenih, ali je desetak minuta kasnije stvari na početak vratio Hrvoje Koleš. Praktički se krenulo s centra i Turopoljac opet vodi golom Marka Paradžika.

U drugom dijelu sve se okrenulo, prvo su nakon pet minuta igre Petar Milatović i Ladislav Roginić brzinski kreirali preokret, a Roginić u 62. minuti svojim drugim pogotkom prelama susret na stranu Mraclina. Ubrzo nakon toga gosti ostaju bez isključenog Iličića, Josip Jurič realizira kazneni udarac, a Roginić kompletira hat-trick i priči na Novoj grabi bio je kraj. Turopoljac golom Tomislava Horvata iz penala samo ublažava poraz.

NK MRACLIN: Josip Marić, Robert Petravić, Filip Onić, Josip Jurič (Domagoj Desput 78'), Petar Milatović (Marin Mišević 88'), Mario Kos, Bruno Dandić, Hrvoje Koleš (Juraj Cvetnić 67'), Slavko Vidović, Ladislav Roginić (Hrvoje Kolarić 75'), Hrvoje Šikić. Trener: Damir Milanović

NK TUROPOLJAC: Petar Kovačić, Stjepan Martinić, Dario Iličić, Mijo Jandriš (Matija Čaić 73'), Marko Paradžik, Vjekoslav Lučić (Marijo Šandor 53'), Robert Begić, Tomislav Horvat, Miljenko Kumić (Tomislav Šutalo 73'), Adrian Perić (Mile Anđelić 73'), Mario Matasić (Marko Preradović 58'). Trener: Milan Marinić.

Polet je u Buševcu s 2:0 dobio Lomnicu. U prvom poluvremenu zabio je Ivan Zagorec, a u drugom Ivica Sučić.

NK POLET (BU): Hrvoje Bradić, Marko Tičarić, Leonardo Janječić, Marijo Pejak, Zvonimir Matušin (Luka Rožić 89'), Ivica Sučić, Bruno Jušić, Marko Klafurić, Ivan Zagorec, Mario Stuparić, Ivan Klafurić (Janko Mikulić 86'). Trener: Zoran Tomčić

NK LOMNICA: Petar David Buđak, Antonio Jeđud, Filip Gršić, Hrvoje Dilberović, Josip Štuban, Kristian Arbanas, Igor Gusak (Krešimir Drk 46') Petar Godinić, Luka Bubalo, Marin Ćurić (Sandro Dittrich 34'), Leon Grgić (Luka Mandura 46'). Trener: Stjepan Deverić.

Jelačić je u Vukovini s identičnih 2:0 svladao Klas, golovima Filipa Harambašića u završnici utakmice.

Prvo je slomio otpor gostiju u 78. minuti, a onda na ulasku u sudačku nadoknadu i zapečatio sudbinu momčadi iz Mičevca, koju u finišu sezone čeka teška borba za opstanak.

NK BAN JELAČIĆ (V): Davor Sakač, Petar Krasnić (Josip Matejčić 85'), Ivan Smok (Jakov Karaula 90'), Filip Harambašić, Mateo Nikić, Josip Miletić, Josip Matić, Miron Memić (Marko Rajić 80'), Jurica Čumpek, Antoni Prizmić, Josip Mihanović. Trener Stefan Rajić.

NK KLAS (M): Matija Sivec, Jan Knežević, Antonio Kundih, Mihael Obad, Luka Kopilović (Ivan Sviličić 69'), Domagoj Bedeković (Josip Preglej 73'), Fran Matić, Hrvoje Lončarić (Adrian Zrilić 46'), Filip Bedeković, Toni Topić, Tomislav Šteko. Trener: Dragan Karanović.

U idućem kolu u srijedu u Mičevec dolazi Strmec, Lomnica igra derbi s Jelačićem, Turopoljac gostuje kod Rakovca, a Mraclin kod Dinama u Jakovlju. Gostovanje Poleta u Samoboru zakazano je za 26. svibnja.