NEXE je bio prejak

24.04.2017. / Sportska redakcija

Rukometaši Gorice nakon poraza od PPD Zagreb na otvaranju Lige za prvaka i na drugom gostovanju su doživjeli poraz. Ovoga puta od drugog hrvatskog predstavnika u SEHA ligi, NEXE-a čiji su igrači slavili s 29:24.

Domaći su rukometaši dobro otvorili utakmicu te su nakon šest minuta igre imali vodstvo od 6:2, no taj zaostatak nije poljuljao igrače trenera Hrvoja Pekere koji su nastojali smanjiti rezultat. Najbliže su dolazili na minus dva, no Našičani prvih trideset minuta zaključuju serijom 4:0 te na odmor odlaze sa šest pogodaka viška (18:12).

Održavali su igrači NEXE-a stečeno vodstvo bez većih problema, no u 50. minuti Gorica se serijom 5:0 približila na samo dva pogotka zaostatka (25:23). Nažalost, Goričani dalje od toga nisu mogli.

Bez obzira na poraz ne treba tugovati, jer nakon Zagreba niti NEXE koji se poigrao sa Spačvom (40:17) nije razbio Goricu čiji igrači upravo u subotu dočekuju vinkovački klub. (FOTO: RK NEXE, Josip Ledinšćak)

LIGA ZA PRVAKA, 3. KOLO
RK NEXE – HRK Gorica 29:24 (18:12)
RK NEXE: Lelić 13 obrana, Eter 4, Zrnić 5, Mrđenović, Barišić- Jaman 7, Miličević 1, Sršen 4, Lorger, Božić Pavletić 1, Sakić, Halilković, Vegar 5, Špiler 2, Vešligaj, Bolanča, Greganić.
HRK GORICA: Lončar, Ceković 3, Marjanović 6, Laljek 4, Matić, Barišić, Nedić, Bilić, Vladušić 1, Dijanić, Ćavar 4, Sladoljev 12 obrana, Bura 5, Buhiniček 1.