Petar Krasnić čovjek odluke u derbiju Jelačića i Poleta, Klas neporažen i protiv Mladosti, u nedjelju Turopoljac gostuje u Pokupskom

20.03.2022. / Damir Žbulj

U Vukovini je odigran susjedski derbi Jelačića i Poleta iz Buševca, a pogodak odluke za 1:0 slavlje domaćih zabio je već u 12. minuti Petar Krasnić.

U momčadi pod vodstvom Stefana Rajića od prve minute su krenuli Davor Sakač, Marko Rovišan, Ivan Landeka, Petar Krasnić, Mateo Maslač, Josip Mihanović, Filip Harambašić, Mateo Nikić, Josip Miletić, Jurica Čumpek i Antoni Prizmić, dok su u zadnjih 20-ak minuta s klupe ušli i Ivan Smok, Jakov Karaula i Miron Memić. Za Polet su igrali Jurica Kompes, David Đuretić, Daniel Brajković, Damir Baćan, Andrija Škrtić, Marko Župetić, Marijo Pejak, Zvonimir Matušin, Bruno Jušić, David Bobesić i Matej Radovanović, a trener Mario Paviša napravio je samo jednu zamjenu, Luka Kopilović je dobio posljednjih pola sata.

U poprilično izjednačenom dvoboju 18. kola Jedinstvene županijske nogometne lige, bez puno izrazitih prilika za postizanje pogotka, Klas i Mladost iz Obrezine su u Mičevcu odigrali bez pobjednika. Mreže se nisu tresle, a bodom mogu biti zadovoljniji gosti, koji se nalaze čvrsto u sredini ljestvice. Međutim, Klas je ovog proljeća značajno podigao razinu svoje igre i u Mičevcu, nakon dvije pobjede i remija, također imaju razloga za optimizam.

Boje Klasa od prvog zvižduka branili su Matija Sivec, Filip Šimić, Jan Knežević, Ivan Orešković, Nenad Kolundžić, Toni Nikolić, Igor Gusak, Mario Kožul, Branko Janić , Kristian Perša i Hrvoje Lovrečki. Trener Hrvoje Šiptar je u nastavku uveo Hrvoja Dilberovića, Nikolu Matulića, Frana Matića, Lovru Šćrbeca i Josipa Tadića, točnije sve igrače koje je imao na klupi. Strateg gostiju Romano Župetić je u prvih 11 stavio Mislava Mikleca, Brunu Ivančića, Marija Tadića, Franka Perića, Domagoja Matića, Ivana Hercigonju, Ivana Hrena, Marija Kosa, Marka Šoršu, Adisa Smajića i Leona Jakija. Domagoj Bedeković, Marko Ivančić, Alan Pejak i Nikola Grdić ušli su u nastavku susreta.

Lomnica je poražena u derbiju s Naftašem. Kod lidera JŽNL u Ivaniću sve je krenulo 'nizbrdo' već u petoj minuti, kad su domaći poveli golom Šeremeta, a za konačnih 2:0 pobrinuo se Leon Grgić, koji je loptu pospremio u vlastitu mrežu.

Štef Deverić se Naftašu suprotstavio s Jerkovićem, Skupnjakom, Milanovićem, Gršićem, Štubanom, Kristianom Arbanasom, Mihovljancem, Bubalom, Čizmadijom, Grgićem i Leonom Begom. Gršić je zbog ozljede igru morao napustiti nakon pola sata, ušao je Teo Beg, početkom nastavka ubacio je Karla Arbanasa Josipa Delića, a u finišu Marka Cindrića.

U nedjelju se u Pokupskom sprema prava nogometna fešta, jer od 15.30 sati kod Kupe gostuje trećeplasirani Turopoljac. Gosti su izraziti favoriti za osvajanje bodova, ali ne sumnjamo da će svi okupljeni uživati u ovoj sportskoj priredbi i da će nakon utakmice biti fešta, bez obzira na konačni rezultat.